acetylocholina definicja
Co to jest acetylocholina. Wyjaśnienie neurohormonalny przenoszący bodziec nerwowy między neuronami.

Czy przydatne?

Co to jest acetylocholina

Co oznacza ACETYLOCHOLINA: mediator neurohormonalny przenoszący bodziec nerwowy między neuronami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Występuje w zakończeniach nerwowych w tkance mięśniowej, pobudzając włókno mięśniowe do skurczu, i w zakończeniach przywspółczulnych włókien zazwojowych układu autonomicznego. A. jest rozkładana na kwas octowy i cholinę poprzez esterazy cholinowe występujące w osoczu

Czym jest acetylocholina znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Anaeroby:
Słownik żyć w środowisku ściśle beztlenowym (beztlenowce bezwzględne) i w obecności wolnego tlenu (beztlenowce względne). Do a. należą wybrane pasożyty człowieka (tasiemce) i zwierząt i liczne drobnoustroje acetylocholina co znaczy.
Co znaczy Apteria:
Słownik pióro acetylocholina krzyżówka.
Co znaczy Aglutyniny:
Słownik przeciwciała występujące u ludzi i zwierząt w surowicy krwi, mające umiejętność zlepiania czerwonych krwinek i wytrącania ich w formie osadu. A. reagują z antygenami krwinkowymi (aglutynogenami). W acetylocholina co to jest.
Co znaczy Albuminoidy:
Słownik skleroproteiny acetylocholina słownik.
Co znaczy Antybiotyki:
Słownik poprzez mikroorganizmy ( bakterie, grzyby), hamujące postęp innych mikroorganizmów. Pierwszym wyizolowanym a. była penicylina z grzyba Penicilium notatum (1942). A. działają wybiórczo na określone acetylocholina czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: