adenozynodifosforan definicja
Co to jest adenozynodifosforan. Wyjaśnienie wysokoenergetyczny zawierający jedno wiązanie.

Czy przydatne?

Co to jest adenozynodifosforan

Co oznacza ADENOZYNODIFOSFORAN: nukleotyd wysokoenergetyczny zawierający jedno wiązanie fosforanowe bogate w energię. Powstaje z ATP w procesach fosforylacji różnego typu związków. W czasie rozpadu hydrolitycznego ADP do AMP + P uwalnia się około 27 kJ/mol

Czym jest adenozynodifosforan znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Autogamia:
Słownik płciowego, gdzie zygota powstaje z gamet produkowanych poprzez jeden organizm. Gamety mogą być niezróżnicowane morfologicznie, na przykład u glonów (okrzemków) i pierwotniaków (otwornic, słonecznic adenozynodifosforan co znaczy.
Co znaczy Amoniak:
Słownik końcowy wytwór przemiany pośredniej aminokwasów, a tym samym białek. Usuwany z organizmu poprzez zwierzęta żyjące w środowisku wodnym. Zobacz także: zwierzęta amonioteliczne adenozynodifosforan krzyżówka.
Co znaczy Aglutynacja:
Słownik się komórek bądź organizmów (drobnoustrojów) pod wpływem aglutynin. A. zachodzi w środowisku płynnym w trakcie tworzenia się skrzepów (zlepianie płytek krwi), łączenia się komórki jajowej i plemnika adenozynodifosforan co to jest.
Co znaczy Antybioza:
Słownik zahamowanie mechanizmów życiowych, w tym rozmnażania, jednych organizmów poprzez inne organizmy produkujące antybiotyki adenozynodifosforan słownik.
Co znaczy Archespor:
Słownik zarodnia adenozynodifosforan czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: