adenozynodifosforan definicja
Co to jest adenozynodifosforan. Wyjaśnienie wysokoenergetyczny zawierający jedno wiązanie.

Czy przydatne?

Co to jest adenozynodifosforan

Co oznacza ADENOZYNODIFOSFORAN: nukleotyd wysokoenergetyczny zawierający jedno wiązanie fosforanowe bogate w energię. Powstaje z ATP w procesach fosforylacji różnego typu związków. W czasie rozpadu hydrolitycznego ADP do AMP + P uwalnia się około 27 kJ/mol

Czym jest adenozynodifosforan znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Autochton:
Słownik tubylec, człowiek osiadły w jednym miejscu od urodzenia adenozynodifosforan co znaczy.
Co znaczy Aglutynacja:
Słownik się komórek bądź organizmów (drobnoustrojów) pod wpływem aglutynin. A. zachodzi w środowisku płynnym w trakcie tworzenia się skrzepów (zlepianie płytek krwi), łączenia się komórki jajowej i plemnika adenozynodifosforan krzyżówka.
Co znaczy Akomodacja Oka:
Słownik przystosowawcza oka do widzenia elementów z różnych odległości. Dzięki działaniu mięśni akomodacyjnych rzęskowych, przyczepionych bezpośrednio do soczewki, wymienia się jej wypukłość, a tym samym adenozynodifosforan co to jest.
Co znaczy Anemia Sierpowata:
Słownik czerwonych ciałek krwi utrzymująca się pośród plemion murzyńskich Afryki równikowej. Wywołuje ją gen warunkujący produkcję łańcucha -hemoglobiny. Jego allel A odpowiada za normalny typ łańcucha, gdy adenozynodifosforan słownik.
Co znaczy Aktyna:
Słownik stanowi około 13% ogólnej ilości białek mięśni. Może istnieć w dwóch formach: globularnej, tak zwany a. G, która w obecności jonów Mg2+ polimeryzuje do a. włókienkowej (fibrylarnej), a więc a. F. A adenozynodifosforan czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: