aglutyniny definicja
Co to jest aglutyniny. Wyjaśnienie przeciwciała występujące u ludzi i zwierząt w surowicy krwi.

Czy przydatne?

Co to jest aglutyniny

Co oznacza AGLUTYNINY: swoiste przeciwciała występujące u ludzi i zwierząt w surowicy krwi, mające umiejętność zlepiania czerwonych krwinek i wytrącania ich w formie osadu. A. reagują z antygenami krwinkowymi (aglutynogenami). W zależności od występowania aglutynogenów w krwinkach czerwonych i od rodzaju aglutynin w surowicy można określić cztery fundamentalne ekipy krwi: 0, A, B, AB. Zmieszanie niezgodnych ze sobą grup krwi skutkuje aglutynację erytrocytów, na przykład erytrocyty z ekipy A, zawierające aglutynogen A, są zlepiane poprzez a. z ekipy B, które zawierają przeciwciała anty- -a. Poznanie grup krwi umożliwiło przeprowadzanie transfuzji

Czym jest aglutyniny znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Atawizm:
Słownik pojawienie się cechy pierwotnej występującej u bardzo dalekich przodków. U człowieka cechami atawistycznymi są: obecność ogona i nadmierne owłosienie aglutyniny co znaczy.
Co znaczy Adaptacja Enzymatyczna:
Słownik pojawiania się enzymów w komórkach bakterii wskutek zetknięcia się z określonym substratem (bądź innym efektorem) albo ich zanikanie w obecności represorów ( operon). Enzymy syntetyzowane poprzez aglutyniny krzyżówka.
Co znaczy Akrodontyzm:
Słownik zęby aglutyniny co to jest.
Co znaczy Autotrofy:
Słownik dzielące się na fotoautotrofy, które do produkcji potrzebnych im związków wykorzystują światło słoneczne (rośliny zielone, bakterie purpurowe), i chemoautotrofy - bakterie samożywne aglutyniny słownik.
Co znaczy Ampleksus:
Słownik długookresowy silny uchwyt samicy poprzez samca w czasie godów u płazów bezogonowych (Anura), możliwy dzięki obecności modzeli godowych. w czasie a. zapładniane są jaja aglutyniny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: