akromegalia definicja
Co to jest akromegalia. Wyjaśnienie kości, spowodowane nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu.

Czy przydatne?

Co to jest akromegalia

Co oznacza AKROMEGALIA: chorobowe zmiany kości, spowodowane nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu - somatotropiny (GH) - poprzez gruczołową część przysadki mózgowej. Wzmożone wydzielanie GH, działając na chrząstkę nasad kości, w starszym wieku doprowadza do nieproporcjonalnego wzrostu kości kończyn (stóp i dłoni) i żuchwy i warg, języka; u młodych osobników skutkuje nadmierny przyrost ( gigantyzm)

Czym jest akromegalia znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aorta:
Słownik tętnicze wychodzące z komory serca kręgowców lądowych. U płazów i gadów a. wychodzi z jednej, wspólnej komory, z kolei u ptaków i ssaków z lewej komory serca. Startowy odcinek a. płazów i gadów jest akromegalia co znaczy.
Co znaczy Agranulocyty:
Słownik pełniące funkcje obronne ustroju, do których należą limfocyty i monocyty. Nie zawierają ziarnistości, mają kształt kulisty, posiadają jądra i są większe od czerwonych ciałek krwi. Limfocyty zawierają akromegalia krzyżówka.
Co znaczy Apatia:
Słownik stan obojętności zwierzęcia na działające z zewnątrz bodźce, objawiający się obniżoną aktywnością ruchową akromegalia co to jest.
Co znaczy Adenozynomonofosforan:
Słownik posiada jedną grupę fosforanową. Nie funkcjonuje jako przenośnik energii magazynowanej w momencie powstawania wiązania pomiędzy ekipami fosforanowymi tak jak w ADP i ATP, służy jedynie do odtwarzania akromegalia słownik.
Co znaczy Amyloplasty:
Słownik leukoplasty akromegalia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: