aldosteron definicja
Co to jest aldosteron. Wyjaśnienie ekipy mineralokortykoidów, wydzielany poprzez komórki kory.

Czy przydatne?

Co to jest aldosteron

Co oznacza ALDOSTERON: hormon sterydowy z ekipy mineralokortykoidów, wydzielany poprzez komórki kory nadnerczy. Klasyfikuje gospodarkę wodno-mineralną w organizmie. Hamuje nadmierne wydalanie jonów chlorku sodu (NaCl) do moczu i skutkuje gromadzenie się tego związku w ustroju. Wspólnie z NaCl zatrzymywana jest woda i występuje obniżenie ilości potasu w płynach ustrojowych. A. w mniejszym stopniu wpływa na przemiany cukrowców

Czym jest aldosteron znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Allochoria:
Słownik bierne rozprzestrzeniania się diaspor, regularnie za pośrednictwem wiatru ( anemochoria), wody ( hydrochoria) i zwierząt ( zoochoria aldosteron co znaczy.
Co znaczy Allopoliploid:
Słownik poliploidalność aldosteron krzyżówka.
Co znaczy Anabioza:
Słownik utajonego, przejawiający się zahamowaniem metabolizmu w organizmie w niekorzystnych warunkach środowiska. Spotykany u roślin pośród porostów, mszaków i nasion roślin kwiatowych, pośród zwierząt u aldosteron co to jest.
Co znaczy Animalkuliści:
Słownik teoria preformacji aldosteron słownik.
Co znaczy Akinety:
Słownik przetrwalnikowe wykorzystywane do rozmnażania wegetatywnego, spotykane u form nitkowatych sinic (Cyanophyta). Powstają poprzez otoczenie komórki silną, grubą ścianą. W a. zanikają barwniki aldosteron czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: