amebocyty definicja
Co to jest amebocyty. Wyjaśnienie morfologicznie przypominające ameby, występujące w jamie chłonąco.

Czy przydatne?

Co to jest amebocyty

Co oznacza AMEBOCYTY: komórki morfologicznie przypominające ameby, występujące w jamie chłonąco-trawiącej jamochłonów (Coelenterata), biorą udział w pierwotnym trawieniu wewnątrzkomórkowym. Definicją a. ustala się także komórki, które mają amebowaty wygląd i umiejętność do ruchu pełzakowatego. U bezkręgowców mogą brać udział w procesach trawiennych, obronnych i wydalniczych organizmu. U kręgowców taki kształt mają białe ciałka krwi i fibroblasty

Czym jest amebocyty znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Amoniak:
Słownik końcowy wytwór przemiany pośredniej aminokwasów, a tym samym białek. Usuwany z organizmu poprzez zwierzęta żyjące w środowisku wodnym. Zobacz także: zwierzęta amonioteliczne amebocyty co znaczy.
Co znaczy Aerobionty:
Słownik wymagające do życia dostępu wolnego tlenu. Do a. należą wszystkie organizmy z wyjątkiem bezwzględnych beztlenowców. Do a. bezwzględnych należą bakterie nitryfikacyjne, bakterie octowe, przewarzająca amebocyty krzyżówka.
Co znaczy Autosomy:
Słownik wszystkie chromosomy organizmów rozdzielnopłciowych z wyjątkiem chromosomów płci amebocyty co to jest.
Co znaczy Allosomy:
Słownik chromosomy płci amebocyty słownik.
Co znaczy Adenozynodifosforan:
Słownik wysokoenergetyczny zawierający jedno wiązanie fosforanowe bogate w energię. Powstaje z ATP w procesach fosforylacji różnego typu związków. W czasie rozpadu hydrolitycznego ADP do AMP + P uwalnia się amebocyty czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: