ameby definicja
Co to jest ameby. Wyjaśnienie należących do typu korzenionóżek (Rhizopoda), nie posiadających.

Czy przydatne?

Co to jest ameby

Co oznacza AMEBY: gromada zwierząt należących do typu korzenionóżek (Rhizopoda), nie posiadających trwałych skorupek (korzenionóżki nagie). A. mogą zamieniać kształt, wysuwając cytoplazmatyczne wypustki (nibynóżki), wykorzystywane do poruszania się. Rozmnażają się poprzez podział. Do gromady tej należą formy słodkowodne i pasożytnicze, między innymi pełzak ameba (Amoeba proteus), występująca w zbiornikach wodnych, odżywiająca się na drodze fagocytozy (Entamoeba coli), występująca w jelicie grubym człowieka (Entamoeba histolytica), wywołująca chorobę układu pokarmowego czerwonkę pełzakowatą

Czym jest ameby znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Allochoria:
Słownik bierne rozprzestrzeniania się diaspor, regularnie za pośrednictwem wiatru ( anemochoria), wody ( hydrochoria) i zwierząt ( zoochoria ameby co znaczy.
Co znaczy Adenozynotrifosforan:
Słownik związek zawierający dwie reszty fosforanowe przyłączone dwoma wiązaniami bogatymi w energię. Jest uniwersalnym przenośnikiem energii gromadzącym energię chemiczną uwalnianą w procesach życiowych ameby krzyżówka.
Co znaczy Alergia:
Słownik organizmie, spowodowane tak zwany alergenami, których działanie podobne jest do działania antygenu. Pierwsze zetknięcie się z czynnikiem uczulającym wywołuje stan nadwrażliwości, która ujawnia się ameby co to jest.
Co znaczy ADH:
Słownik hormony zwierzęce ameby słownik.
Co znaczy Adenina:
Słownik puryny ameby czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: