amonity definicja
Co to jest amonity. Wyjaśnienie morskie należące do głowonogów (Cephalopoda). Pojawiły się w.

Czy przydatne?

Co to jest amonity

Co oznacza AMONITY: kopalne mięczaki morskie należące do głowonogów (Cephalopoda). Pojawiły się w dewonie, ich szczyt różnicowania i liczebności przypada na perm, wyginęły ostatecznie pod koniec kredy. Muszla amonita, podobnie jak aktualnie żyjącego łodzika (Nautilus), była podzielona przegrodami na komory powietrzne. Zwierzę zajmowało największą komorę, znajdującą się na końcu muszli. A. poruszały się, wyrzucając gwałtownie wodę wciąganą do jamy płaszczowej. Były jednymi z głownych drapieżników morskich. A. należą do skamieniałości przewodnich

Czym jest amonity znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aminoacylo-TRNA:
Słownik biosynteza białek amonity co znaczy.
Co znaczy Aneuploidalność:
Słownik rezultatem nieprawidłowej segregacji chromosomów w momencie mitozy i mejozy, opierający na zwiększeniu albo zmniejszeniu normalnej liczby chromosomów. U roślin a. skutkuje zmianę fenotypu, u zwierząt amonity krzyżówka.
Co znaczy Allele:
Słownik wywołujących różne wykształcenie tej samej cechy (na przykład różne barwy kwiatów), zajmujących to samo miejsce (locus) w chromosomach homologicznych. A. A ustala się jako dominujący; a. a jako amonity co to jest.
Co znaczy Aberracje Chromosomowe:
Słownik chromosomów wywołane przemieszczaniem się ich odcinków w następstwie pękania. A.ch. powstają wskutek działania mutagenów albo spontanicznie. Do a.ch. zalicza się: a) deficjencje - wypadnięcie amonity słownik.
Co znaczy Archespor:
Słownik zarodnia amonity czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: