lorenziniego ampułki definicja
Co to jest ampułki Lorenziniego. Wyjaśnienie zmysłowe) i elektroreceptory występujące u ryb.

Czy przydatne?

Co to jest ampułki Lorenziniego

Co oznacza AMPUŁKI LORENZINIEGO: neuromasty ( ciałka zmysłowe) i elektroreceptory występujące u ryb spodoustych (Selachii) i sumowatych (Siluridae). Wywodzą się z przekształconych narządów linii nabocznej. Zlokalizowane są raczej w części głowowej, rzadziej w innych partiach ciała. Ampułki zawierające komórki czuciowe łączą się za pośrednictwem kanalików z porami w skórze. Światło kanalików wypełnione jest galaretowatą substancją. A.L. mogą odbierać impulsy elektryczne rzędu 1/100 000 000 V/cm2

Czym jest ampułki Lorenziniego znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Autochton:
Słownik tubylec, człowiek osiadły w jednym miejscu od urodzenia ampułki lorenziniego co znaczy.
Co znaczy Agranulocyty:
Słownik pełniące funkcje obronne ustroju, do których należą limfocyty i monocyty. Nie zawierają ziarnistości, mają kształt kulisty, posiadają jądra i są większe od czerwonych ciałek krwi. Limfocyty zawierają ampułki lorenziniego krzyżówka.
Co znaczy Awitaminozy:
Słownik czynności organizmu wywołane niedoborem witamin wprowadzanych do organizmu w ilościach niewystarczających do zaspokojenia jego potrzeb. A. najczęściej spotykane są u człowieka i zwierząt hodowlanych ampułki lorenziniego co to jest.
Co znaczy Akson:
Słownik komórka nerwowa ampułki lorenziniego słownik.
Co znaczy Apomiksja:
Słownik rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące zamiast rozmnażania płciowego, które z różnych przyczyn jest niemożliwe albo utrudnione. Organy rozmnażania wegetatywnego mogą tworzyć się ampułki lorenziniego czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: