anabioza definicja
Co to jest anabioza. Wyjaśnienie utajonego, przejawiający się zahamowaniem metabolizmu w organizmie.

Czy przydatne?

Co to jest anabioza

Co oznacza ANABIOZA: stan życia utajonego, przejawiający się zahamowaniem metabolizmu w organizmie w niekorzystnych warunkach środowiska. Spotykany u roślin pośród porostów, mszaków i nasion roślin kwiatowych, pośród zwierząt u wrotków, nicieni i niesporczaków. Zwierzęta w stanie a. otaczają się grubymi otoczkami i są odporne na brak tlenu, zmiany zasolenia i brak wody i na zmiany temperatury; niesporczaki, tracąc wodę, umieją zmniejszyć wielokrotnie objętość swojego ciała i wykazują wytrzymałość na niskie i wysokie temperatury (od -273C do +151 C)

Czym jest anabioza znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Acetylocholina:
Słownik neurohormonalny przenoszący bodziec nerwowy między neuronami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Występuje w zakończeniach nerwowych w tkance mięśniowej, pobudzając włókno mięśniowe do skurczu anabioza co znaczy.
Co znaczy Altruizm:
Słownik się zwierząt, przynosząca korzyści innym osobnikom albo całej ekipie społecznej, na przykład wspólna opieka nad potomstwem, zachowania alarmowe powiązane z ucieczką przed drapieżnikiem (ostrzegawcze anabioza krzyżówka.
Co znaczy Atawizm:
Słownik pojawienie się cechy pierwotnej występującej u bardzo dalekich przodków. U człowieka cechami atawistycznymi są: obecność ogona i nadmierne owłosienie anabioza co to jest.
Co znaczy Amylazy:
Słownik katalizujące hydrolityczny rozkład polisacharydów. Do a. należą w pierwszej kolejności -amylaza i -amylaza. Obie rozrywają wiązania a-1,4-glikozydowe, a różnica pomiędzy nimi bazuje na odmiennym anabioza słownik.
Co znaczy Adrenokortykotropina:
Słownik hormony zwierzęce anabioza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: