antygeny definicja
Co to jest antygeny. Wyjaśnienie pobudzające organizm do wytwarzania przeciwciał. Mogą być.

Czy przydatne?

Co to jest antygeny

Co oznacza ANTYGENY: substancje białkowe pobudzające organizm do wytwarzania przeciwciał. Mogą być wprowadzane do organizmu z zewnątrz, na przykład bakterie chorobotwórcze, obce białka, albo mogą powstawać w jego wnętrzu ( autoagresja). Wykazują umiejętność swoistego reagowania z przeciwciałami, tzn. a. pobudzają powstawanie przeciwciał skierowanych tylko przeciwko danym a. Jeśli a. jest bakteria chorobotwórcza, wytwarzane przeciwciała likwidują infekcję organizmu i wzmacniają jego odporność. W reakcji antygen-przeciwciało dochodzi do zlepiania, wytrącenia albo rozpuszczenia a

Czym jest antygeny znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Asparagina:
Słownik aminokwasy antygeny.
Co znaczy Autotomia:
Słownik ciała zwierzęcia pod wpływem niebezpieczeństwa (ataku drapieżnika, skaleczenia, ucisku) albo pod wpływem pogarszających się warunków środowiska. Schwytane jaszczurki odrzucają ogon, raki i pajęczaki antygeny.
Co znaczy Aerobionty:
Słownik wymagające do życia dostępu wolnego tlenu. Do a. należą wszystkie organizmy z wyjątkiem bezwzględnych beztlenowców. Do a. bezwzględnych należą bakterie nitryfikacyjne, bakterie octowe, przewarzająca antygeny.
Co znaczy Amfidiploid:
Słownik poliploidalność antygeny.
Co znaczy Apomiksja:
Słownik rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące zamiast rozmnażania płciowego, które z różnych przyczyn jest niemożliwe albo utrudnione. Organy rozmnażania wegetatywnego mogą tworzyć się antygeny.
  • Dodano:
  • Autor: