antygeny definicja
Co to jest antygeny. Wyjaśnienie pobudzające organizm do wytwarzania przeciwciał. Mogą być.

Czy przydatne?

Co to jest antygeny

Co oznacza ANTYGENY: substancje białkowe pobudzające organizm do wytwarzania przeciwciał. Mogą być wprowadzane do organizmu z zewnątrz, na przykład bakterie chorobotwórcze, obce białka, albo mogą powstawać w jego wnętrzu ( autoagresja). Wykazują umiejętność swoistego reagowania z przeciwciałami, tzn. a. pobudzają powstawanie przeciwciał skierowanych tylko przeciwko danym a. Jeśli a. jest bakteria chorobotwórcza, wytwarzane przeciwciała likwidują infekcję organizmu i wzmacniają jego odporność. W reakcji antygen-przeciwciało dochodzi do zlepiania, wytrącenia albo rozpuszczenia a

Czym jest antygeny znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Archeocyty:
Słownik gemule antygeny co to jest.
Co znaczy Anizogamia:
Słownik płciowego opierający na łączeniu się komórek rozrodczych (gamet) zróżnicowanych pod względem morfologicznym i fizjologicznym (anizogamety, heterogamety). W najprostszym przypadku a. gamety różnią się antygeny definicja.
Co znaczy Asymilacja Dwutlenku Węgla:
Słownik przyswajanie dwutlenku węgla antygeny co znaczy.
Co znaczy Alergeny:
Słownik pochodzenia białkowego albo innego, które po wniknięciu do organizmu powodują alergię objawiającą się wysypką, pokrzywką, zaczerwienieniem, opuchlizną, katarem, dusznością i tym podobne Dostają się antygeny słownik.
Co znaczy Amonity:
Słownik morskie należące do głowonogów (Cephalopoda). Pojawiły się w dewonie, ich szczyt różnicowania i liczebności przypada na perm, wyginęły ostatecznie pod koniec kredy. Muszla amonita, podobnie jak antygeny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: