owadów gębowe aparaty definicja
Co to jest aparaty gębowe owadów. Wyjaśnienie wykorzystywane do pobierania pokarmu, mają.

Czy przydatne?

Co to jest aparaty gębowe owadów

Co oznacza APARATY GĘBOWE OWADÓW: narządy wykorzystywane do pobierania pokarmu, mają zróżnicowaną budowę (typu gryzącego, gryząco--liżącego, ssącego, kłująco-ssącego i pośredniej budowy). Narząd typu gryzącego, przystosowany do pobierania i przerabiania pokarmu twardego (na przykład liści), do rozdrabniania stałych substancji pokarmowych, zbudowany jest między innymi z silnie schitynizowanych żuwaczek i szczęk; spotykany u karaczanów, ważek, termitów, prostoskrzydłych (pasikoników, szarańczaków, świerszczy), patyczaków, skorków, wszołów, chrząszczy i niektórych larw, ((na przykład gąsienic. Typ gryząco-liżący służy do nadgryzania i zlizywania pokarmu; występuje u owadów żywiących się pokarmem roślinnym, (((na przykład u niektórych błonkówek. Typ ssący jest charakterystyczny dla owadów żywiących się pokarmem płynnym (motyle), którego nie znajdują od razu w dostatecznej ilości. Owady te mają szczęki przekształcone w ssawkę, ((((na przykład zawisaki umieją utrzymywać się w powietrzu, zanurzając długą ssawkę w kielichu kwiatowym. Typ kłująco-ssący przystosowany jest do nakłuwania i wysysania soku. Występuje u wszy, pcheł, komarów, żywiących się krwią ssaków i u pluskwiaków równoskrzydłych (mszyc) i różnoskrzydłych (pluskwa domowa). U niektórych owadów, (((((na przykład jętki, nastąpił zanik a.g., gdyż nie pobierają one pokarmu, całe życie ogranicza się u nich do okresu godowego i składania jaj

Czym jest aparaty gębowe owadów znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aminoacylo-TRNA:
Słownik biosynteza białek aparaty gębowe owadów.
Co znaczy Autogamia:
Słownik płciowego, gdzie zygota powstaje z gamet produkowanych poprzez jeden organizm. Gamety mogą być niezróżnicowane morfologicznie, na przykład u glonów (okrzemków) i pierwotniaków (otwornic, słonecznic aparaty gębowe owadów.
Co znaczy ADH:
Słownik hormony zwierzęce aparaty gębowe owadów.
Co znaczy Apomiksja:
Słownik rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące zamiast rozmnażania płciowego, które z różnych przyczyn jest niemożliwe albo utrudnione. Organy rozmnażania wegetatywnego mogą tworzyć się aparaty gębowe owadów.
Co znaczy Analiza Pyłkowa:
Słownik L. von Posta sposób opierająca się na jakościowej i ilościowej analizie składu pyłku i zarodników zachowanych w pokładach geologicznych i łącznie określanych jako sporomorfy. A.p. ma znaczenie w aparaty gębowe owadów.
  • Dodano:
  • Autor: