apomiksja definicja
Co to jest apomiksja. Wyjaśnienie rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące.

Czy przydatne?

Co to jest apomiksja

Co oznacza APOMIKSJA: różne formy rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące zamiast rozmnażania płciowego, które z różnych przyczyn jest niemożliwe albo utrudnione. Organy rozmnażania wegetatywnego mogą tworzyć się poza kwiatami (bulwy, cebule, rozłogi) albo także w samych kwiatach (rozmnóżki pąkowe). Jedną z form a. jest partenogeneza

Czym jest apomiksja znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Allele:
Słownik wywołujących różne wykształcenie tej samej cechy (na przykład różne barwy kwiatów), zajmujących to samo miejsce (locus) w chromosomach homologicznych. A. A ustala się jako dominujący; a. a jako apomiksja co znaczy.
Co znaczy Addycja:
Słownik mutacje genowe apomiksja krzyżówka.
Co znaczy Autotrofy:
Słownik dzielące się na fotoautotrofy, które do produkcji potrzebnych im związków wykorzystują światło słoneczne (rośliny zielone, bakterie purpurowe), i chemoautotrofy - bakterie samożywne apomiksja co to jest.
Co znaczy Aromorfoza:
Słownik ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w obrębie ekipy organizmów, podnosząca ich poziom organizacji, metabolizm i funkcje życiowe na wyższy szczebel ewolucyjny. Termin został po apomiksja słownik.
Co znaczy Analogia:
Słownik albo całych narządów spełniających taką samą funkcję niezależnie od pochodzenia ewolucyjnego. Podobieństwo analogiczne wynika z przystosowania się organizmów do tych samych warunków bytowania, na apomiksja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: