apomiksja definicja
Co to jest apomiksja. Wyjaśnienie rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące.

Czy przydatne?

Co to jest apomiksja

Co oznacza APOMIKSJA: różne formy rozmnażania wegetatywnego (bezpłciowego) roślin występujące zamiast rozmnażania płciowego, które z różnych przyczyn jest niemożliwe albo utrudnione. Organy rozmnażania wegetatywnego mogą tworzyć się poza kwiatami (bulwy, cebule, rozłogi) albo także w samych kwiatach (rozmnóżki pąkowe). Jedną z form a. jest partenogeneza

Czym jest apomiksja znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Astrocyty:
Słownik glejowej (łącznej) występującej wyłącznie w towarzystwie komórek nerwowych. Mają kształt gwiaździsty i liczne cienkie, rozgałęziające się wypustki, otaczające neurony. Równocześnie a. przytwierdzają apomiksja.
Co znaczy Apatia:
Słownik stan obojętności zwierzęcia na działające z zewnątrz bodźce, objawiający się obniżoną aktywnością ruchową apomiksja.
Co znaczy Addycja:
Słownik mutacje genowe apomiksja.
Co znaczy Aparat Golgiego:
Słownik także diktiosomami, zbudowane z błon elementarnych tworzących mechanizm płaskich woreczków (cystern) ułożonych równolegle. Blisko cystern znajdują się zgrupowania gęstych pęcherzyków, a na brzegach apomiksja.
Co znaczy Acetylocholina:
Słownik neurohormonalny przenoszący bodziec nerwowy między neuronami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Występuje w zakończeniach nerwowych w tkance mięśniowej, pobudzając włókno mięśniowe do skurczu apomiksja.
  • Dodano:
  • Autor: