areał definicja
Co to jest areał. Wyjaśnienie poprzez osobniki jednego gatunku. Może być bardzo mały, ograniczony.

Czy przydatne?

Co to jest areał

Co oznacza AREAŁ: region zajmowany poprzez osobniki jednego gatunku. Może być bardzo mały, ograniczony do kilku m2 (endemiczne zwierzęta bezkręgowe), albo obejmować znaczącą część kuli ziemskiej (gatunki kosmopolityczne). Jeśli populacje tego samego gatunku żyją na obszarach odległych od siebie, mamy do czynienia z zasięgiem rozerwanym (dysjunkcja). Zasięgi mogą się rozszerzać albo kurczyć w zależności od ekspansji danego gatunku, zmian klimatycznych, konkurencji. Do w najwyższym stopniu ekspansywnych zwierząt ostatniego stulecia zalicza się między innymi synogarlicę turecką (sierpówkę), dzikiego królika, tchórza, łosia, sarnę, dzika. Z ekspansją, a tym samym z rozszerzaniem zasięgu, powiązane jest zdarzenie synantropizacji ( organizmy synantropijne)

Czym jest areał znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aldosteron:
Słownik ekipy mineralokortykoidów, wydzielany poprzez komórki kory nadnerczy. Klasyfikuje gospodarkę wodno-mineralną w organizmie. Hamuje nadmierne wydalanie jonów chlorku sodu (NaCl) do moczu i skutkuje areał co znaczy.
Co znaczy Aerenchyma:
Słownik miękisz powietrzny areał krzyżówka.
Co znaczy Ambra:
Słownik znajdowana w jelicie martwych albo chorych kaszalotów. Bryły pływającej a., wydalanej do morza wspólnie z ekskrementami, wyławiane są z wody albo znajdowane na brzegu. Po przetrzymywaniu w zamknięciu areał co to jest.
Co znaczy Adrenokortykotropina:
Słownik hormony zwierzęce areał słownik.
Co znaczy Anteny:
Słownik czułki areał czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: