aromorfoza definicja
Co to jest aromorfoza. Wyjaśnienie ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w.

Czy przydatne?

Co to jest aromorfoza

Co oznacza AROMORFOZA: zasadnicza zmiana ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w obrębie ekipy organizmów, podnosząca ich poziom organizacji, metabolizm i funkcje życiowe na wyższy szczebel ewolucyjny. Termin został po raz pierwszy użyty poprzez A.N. Siewiercowa (1936). Odpowiednikiem aromorfoz u strunowców jest pojawienie się struny grzbietowej, stworzenie płuc, błon płodowych, stałocieplność, wykształcenie łożyska i in

Czym jest aromorfoza znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Areał:
Słownik poprzez osobniki jednego gatunku. Może być bardzo mały, ograniczony do kilku m2 (endemiczne zwierzęta bezkręgowe), albo obejmować znaczącą część kuli ziemskiej (gatunki kosmopolityczne). Jeśli aromorfoza co znaczy.
Co znaczy Adrenalina:
Słownik syntetyzowany w rdzeniu nadnerczy i ośrodkowym układzie nerwowym (pośredniczy w przenoszeniu bodźców z włókien nerwowych do tkanek). Skutkuje przekształcenie glikogenu wątroby w glukozę i przyrost aromorfoza krzyżówka.
Co znaczy Autochton:
Słownik tubylec, człowiek osiadły w jednym miejscu od urodzenia aromorfoza co to jest.
Co znaczy Adenozynomonofosforan:
Słownik posiada jedną grupę fosforanową. Nie funkcjonuje jako przenośnik energii magazynowanej w momencie powstawania wiązania pomiędzy ekipami fosforanowymi tak jak w ADP i ATP, służy jedynie do odtwarzania aromorfoza słownik.
Co znaczy Amebocyty:
Słownik morfologicznie przypominające ameby, występujące w jamie chłonąco-trawiącej jamochłonów (Coelenterata), biorą udział w pierwotnym trawieniu wewnątrzkomórkowym. Definicją a. ustala się także komórki aromorfoza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: