aromorfoza definicja
Co to jest aromorfoza. Wyjaśnienie ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w.

Czy przydatne?

Co to jest aromorfoza

Co oznacza AROMORFOZA: zasadnicza zmiana ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w obrębie ekipy organizmów, podnosząca ich poziom organizacji, metabolizm i funkcje życiowe na wyższy szczebel ewolucyjny. Termin został po raz pierwszy użyty poprzez A.N. Siewiercowa (1936). Odpowiednikiem aromorfoz u strunowców jest pojawienie się struny grzbietowej, stworzenie płuc, błon płodowych, stałocieplność, wykształcenie łożyska i in

Czym jest aromorfoza znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aparat Golgiego:
Słownik także diktiosomami, zbudowane z błon elementarnych tworzących mechanizm płaskich woreczków (cystern) ułożonych równolegle. Blisko cystern znajdują się zgrupowania gęstych pęcherzyków, a na brzegach aromorfoza.
Co znaczy Aldosteron:
Słownik ekipy mineralokortykoidów, wydzielany poprzez komórki kory nadnerczy. Klasyfikuje gospodarkę wodno-mineralną w organizmie. Hamuje nadmierne wydalanie jonów chlorku sodu (NaCl) do moczu i skutkuje aromorfoza.
Co znaczy Analogia:
Słownik albo całych narządów spełniających taką samą funkcję niezależnie od pochodzenia ewolucyjnego. Podobieństwo analogiczne wynika z przystosowania się organizmów do tych samych warunków bytowania, na aromorfoza.
Co znaczy Analiza Pyłkowa:
Słownik L. von Posta sposób opierająca się na jakościowej i ilościowej analizie składu pyłku i zarodników zachowanych w pokładach geologicznych i łącznie określanych jako sporomorfy. A.p. ma znaczenie w aromorfoza.
Co znaczy Albuminoidy:
Słownik skleroproteiny aromorfoza.
  • Dodano:
  • Autor: