autotrofy definicja
Co to jest autotrofy. Wyjaśnienie dzielące się na fotoautotrofy, które do produkcji potrzebnych im.

Czy przydatne?

Co to jest autotrofy

Co oznacza AUTOTROFY: organizmy samożywne dzielące się na fotoautotrofy, które do produkcji potrzebnych im związków wykorzystują światło słoneczne (rośliny zielone, bakterie purpurowe), i chemoautotrofy - bakterie samożywne, chemosyntetyzujące z ekipy Nitrosomonas, Nitrobacter, Thiobacillus, Hydrogenomas, których źródłem energii jest utlenianie substancji nieorganicznych gleby. W ten sposób przekształcają nieprzyswajalne albo trujące związki mineralne (na przykład siarkowodór) w formy dostępne dla roślin. Zobacz także: heterotrofy

Czym jest autotrofy znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Apteria:
Słownik pióro autotrofy co znaczy.
Co znaczy ACTH:
Słownik hormony zwierzęce autotrofy krzyżówka.
Co znaczy Anabolizm:
Słownik chemicznych (synteza), gdzie następuje odnowienie zużytych składników komórki ze składników doprowadzanych z zewnątrz albo metabolitów powstających w procesach katabolicznych. Mechanizmy anaboliczne autotrofy co to jest.
Co znaczy Adaptacja:
Słownik morfologiczne albo funkcjonalne organizmów, ułatwiające bądź umożliwiające przeżycie i rozród danego osobnika w zależności od warunków środowiskowych; a. genotypowe wynikające z mutacji i selekcji autotrofy słownik.
Co znaczy Arystoteles:
Słownik Stagirze, znakomity uczeń Platona, uznawany za największego uczonego starożytności. Pozostawił około 300 dzieł z zakresu filozofii, psychologii, polityki i nauk przyrodniczych. A. jako pierwszy autotrofy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: