awitaminozy definicja
Co to jest awitaminozy. Wyjaśnienie czynności organizmu wywołane niedoborem witamin wprowadzanych.

Czy przydatne?

Co to jest awitaminozy

Co oznacza AWITAMINOZY: zaburzenia czynności organizmu wywołane niedoborem witamin wprowadzanych do organizmu w ilościach niewystarczających do zaspokojenia jego potrzeb. A. najczęściej spotykane są u człowieka i zwierząt hodowlanych. Należą do nich: kurza ślepota, a więc upośledzenia widzenia o zmierzchu, wywołane niedoborem wit. A. Jej brak skutkuje zmiany w rogówce oka i syntezie rodopsyny. Brak wit. B1 prowadzi do porażenia kończyn, osłabnięcia mięśni - choroba beri-beri. Pelagra, która powstaje wskutek niedoboru wit. PP, objawia się zapaleniem skóry. Niedobór wit. B12 prowadzi do choroby krwi, zw. anemią złośliwą. Brak wit. C skutkuje chorobę dziąseł - szkorbut. Krzywica występująca u dzieci jest powodowana brakiem albo niedoborem wit. D

Czym jest awitaminozy znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Anabioza:
Słownik utajonego, przejawiający się zahamowaniem metabolizmu w organizmie w niekorzystnych warunkach środowiska. Spotykany u roślin pośród porostów, mszaków i nasion roślin kwiatowych, pośród zwierząt u awitaminozy co znaczy.
Co znaczy ADP:
Słownik adenozynodifosforan awitaminozy krzyżówka.
Co znaczy Aksopodia:
Słownik nibynóżki awitaminozy co to jest.
Co znaczy Akomodacja Oka:
Słownik przystosowawcza oka do widzenia elementów z różnych odległości. Dzięki działaniu mięśni akomodacyjnych rzęskowych, przyczepionych bezpośrednio do soczewki, wymienia się jej wypukłość, a tym samym awitaminozy słownik.
Co znaczy Adrenokortykotropina:
Słownik hormony zwierzęce awitaminozy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: