azotowe bakterie definicja
Co to jest bakterie azotowe. Wyjaśnienie żyjące, mające umiejętność przyswajania z powietrza.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie azotowe

Co oznacza BAKTERIE AZOTOWE: bakterie wolno żyjące, mające umiejętność przyswajania z powietrza wolnego azotu, który po ich obumarciu dostaje się do gleby w formie chemicznie związanej, skąd może być pobierany poprzez rośliny zielone, a z pokarmem roślinnym poprzez zwierzęta. Do w najwyższym stopniu znanych b.a. należą Azotobacter i Clostridium

Czym jest bakterie azotowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bezkręgowce:
Słownik wielokomórkowych ( wielokomórkowce) przeciwstawiana kręgowcom (Vertebrata), charakteryzująca się brakiem kręgosłupa. Podział ten opiera się jedynie na kryterium posiadania albo nieposiadania bakterie azotowe.
Co znaczy Bór:
Słownik narastający na glebach kwaśnych. w zależności od dominującego gatunku drzewa wyróżnia się: b. sosnowy - gdzie przeważa sosna zwykła, pospolita na obszarze Polski nizinnej, b. świerkowy (świerczyna bakterie azotowe.
Co znaczy Błona Bębenkowa:
Słownik ucho bakterie azotowe.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną bakterie azotowe.
Co znaczy Błonnik:
Słownik celuloza bakterie azotowe.
  • Dodano:
  • Autor: