azotowe bakterie definicja
Co to jest bakterie azotowe. Wyjaśnienie żyjące, mające umiejętność przyswajania z powietrza.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie azotowe

Co oznacza BAKTERIE AZOTOWE: bakterie wolno żyjące, mające umiejętność przyswajania z powietrza wolnego azotu, który po ich obumarciu dostaje się do gleby w formie chemicznie związanej, skąd może być pobierany poprzez rośliny zielone, a z pokarmem roślinnym poprzez zwierzęta. Do w najwyższym stopniu znanych b.a. należą Azotobacter i Clostridium

Czym jest bakterie azotowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Błona Półprzepuszczalna:
Słownik charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości bakterie azotowe.
Co znaczy Bentos:
Słownik zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, zamieszkujących dno zbiorników wodnych. B. dzielimy na osiadły i ruchliwy i morski (między innymi otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie, ryby bakterie azotowe.
Co znaczy Buczyna:
Słownik liściastych występuje w zach., płn.-zach. i płd. części Polski. Dominującym gatunkiem w warstwie drzew jest buk z udziałem świerka, jodły, a również jaworu i wiązu górskiego. B. występujące w Polsce bakterie azotowe.
Co znaczy Biochemia:
Słownik edukacja traktująca o strukturze chemicznej i przemianie materii i energii organizmów żywych bakterie azotowe.
Co znaczy Błony Płodowe:
Słownik zarodek. Pełnią funkcje ochronne, magazynują zbędne produkty przemiany materii, pośredniczą w zaopatrywaniu zarodka w substancje odżywcze i tlen. B.p. mają wybrane bezkręgowce (przywry, tasiemce bakterie azotowe.
  • Dodano:
  • Autor: