metanowe bakterie definicja
Co to jest bakterie metanowe. Wyjaśnienie beztlenowe bakterie rozkładające związki organiczne na.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie metanowe

Co oznacza BAKTERIE METANOWE: względnie beztlenowe bakterie rozkładające związki organiczne na metan i dwutlenek węgla albo dwutlenek węgla na metan; znajdowane w bagnach, glebie, żołądku przeżuwaczy i oborniku; w żwaczu przeżuwaczy b.m. wspomagają beztlenowe rozkładanie celulozy

Czym jest bakterie metanowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bioindykatory:
Słownik wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska. Do zwierząt i roślin wrażliwych na działanie zanieczyszczeń wody należą między innymi: dafnia (skorupiaki), gupik i pstrąg potokowy (ryby bakterie metanowe.
Co znaczy Bakterie Korzeniowe:
Słownik bakterie brodawkowe bakterie metanowe.
Co znaczy Bliźnięta Jednojajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej komórki jajowej przez rozdzielenie się komórek węzła zarodkowego ( poliembrionia). B. powstałe tą drogą są zawsze tej samej płci i mają ten sam bakterie metanowe.
Co znaczy Biogeochemia:
Słownik edukacja z pogranicza biologii i chemii, zajmująca się rozmieszczeniem w skorupie ziemskiej składników chemicznych stosowanych poprzez organizmy żywe i badaniem cyklicznych obiegów pierwiastków bakterie metanowe.
Co znaczy Bakterie Brodawkowe:
Słownik mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w symbiozie na przykład z roślinami motylkowymi, u których wywołują powstawanie charakterystycznych brodawek korzeniowych. B.b. (Rhizobium bakterie metanowe.
  • Dodano:
  • Autor: