nitryfikacyjne bakterie definicja
Co to jest bakterie nitryfikacyjne. Wyjaśnienie glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie nitryfikacyjne

Co oznacza BAKTERIE NITRYFIKACYJNE: bakterie żyjące w glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów bakterii. Nitrosomonas utlenia amoniak do azotynów (NH3 NO2), Nitrobacter zaś utlenia azotyny do azotanów (NO2 NO3). Podobnie jak bakterie denitryfikacyjne, b.n. są bardzo istotnym czynnikiem obiegu związków azotowych w przyrodzie

Czym jest bakterie nitryfikacyjne znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bliźnięta Dizygotyczne:
Słownik bliźnięta dwujajowe bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Błona Jądrowa:
Słownik jądro komórkowe bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Busz:
Słownik suchoroślowe, trudne do wytępienia, gęsto pokrywające wielkie powierzchnie podzwrotnikowej części Afryki, Ameryki Płd. i Australii. B. australijski, w którego skład wchodzą krzewiaste eukaliptusy bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Bielmo:
Słownik nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje haploidalne b. pierwotne (prabielmo) utworzone z tkanki miękiszowej gametofitu kobiecego, u okrytonasiennych triploidalne b. powstaje bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 bakterie nitryfikacyjne.
  • Dodano:
  • Autor: