nitryfikacyjne bakterie definicja
Co to jest bakterie nitryfikacyjne. Wyjaśnienie glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie nitryfikacyjne

Co oznacza BAKTERIE NITRYFIKACYJNE: bakterie żyjące w glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów bakterii. Nitrosomonas utlenia amoniak do azotynów (NH3 NO2), Nitrobacter zaś utlenia azotyny do azotanów (NO2 NO3). Podobnie jak bakterie denitryfikacyjne, b.n. są bardzo istotnym czynnikiem obiegu związków azotowych w przyrodzie

Czym jest bakterie nitryfikacyjne znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Beztlenowce:
Słownik anaeroby bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 bakterie nitryfikacyjne.
Co znaczy Biotechnologia:
Słownik wykorzystanie wiedzy z dziedziny biologii (biochemii, mikrobiologii, ekologii), na przykład prowadzenie hodowli komórek drobnoustrojów do produkcji szczepionek, produkcja hormonów, białek bakterie nitryfikacyjne.
  • Dodano:
  • Autor: