psychrofilne bakterie definicja
Co to jest bakterie psychrofilne. Wyjaśnienie których termopreferendum (temperatury optymalne.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie psychrofilne

Co oznacza BAKTERIE PSYCHROFILNE: bakterie, dla których termopreferendum (temperatury optymalne) przypada w granicach 0-20C. B.p. żyją w zimnych źródłach, głębokich jeziorach i morzach, rozwijają się również w produktach żywnościowych przechowywanych w niskiej temperaturze

Czym jest bakterie psychrofilne znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bentos:
Słownik zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, zamieszkujących dno zbiorników wodnych. B. dzielimy na osiadły i ruchliwy i morski (między innymi otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie, ryby bakterie psychrofilne.
Co znaczy Behawior:
Słownik wrodzone zachowanie się zwierząt (taniec godowy, sposób polowania i in.). Zobacz także: etologia bakterie psychrofilne.
Co znaczy Bezczaszkowce:
Słownik Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady głowostrunowców (Cephalochordata). B. odznaczają się brakiem dobrze wyróżnionego odcinka głowowego, segmentacją ciała, metamerycznym bakterie psychrofilne.
Co znaczy Błona Półprzepuszczalna:
Słownik charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości bakterie psychrofilne.
Co znaczy Biegunowość:
Słownik na dwa przeciwstawne bieguny, różniące się pod względem morfologicznym i pełniące odrębne funkcje fizjologiczne. Cecha ta dotyczy większości organizmów żywych, wyjątek stanowią wybrane bakterie bakterie psychrofilne.
  • Dodano:
  • Autor: