psychrofilne bakterie definicja
Co to jest bakterie psychrofilne. Wyjaśnienie których termopreferendum (temperatury optymalne.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie psychrofilne

Co oznacza BAKTERIE PSYCHROFILNE: bakterie, dla których termopreferendum (temperatury optymalne) przypada w granicach 0-20C. B.p. żyją w zimnych źródłach, głębokich jeziorach i morzach, rozwijają się również w produktach żywnościowych przechowywanych w niskiej temperaturze

Czym jest bakterie psychrofilne znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakteriofagi:
Słownik w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty bakterie psychrofilne.
Co znaczy Biotyna:
Słownik witaminy bakterie psychrofilne.
Co znaczy Bezowodniowce:
Słownik kręgowe, u których w okresie rozwoju zarodkowego nie występują błony płodowe. Postęp zarodków przebiega w wodzie, w jajach otoczonych błonami jajowymi, najczęściej z występowaniem stadium larwalnego bakterie psychrofilne.
Co znaczy Behawior:
Słownik wrodzone zachowanie się zwierząt (taniec godowy, sposób polowania i in.). Zobacz także: etologia bakterie psychrofilne.
Co znaczy Bulwy:
Słownik spichrzowe roślin, silnie skrócone i zgrubiałe, powstające z przekształconych pędów (najczęściej) albo korzeni. B. są bardzo nietrwałe (jeden sezon wegetacyjny). Służą do rozmnażania wegetatywnego, u bakterie psychrofilne.
  • Dodano:
  • Autor: