wodorowe bakterie definicja
Co to jest bakterie wodorowe. Wyjaśnienie chemosyntetyzujące, które przy asymilacji dwutlenku węgla.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie wodorowe

Co oznacza BAKTERIE WODOROWE: bakterie chemosyntetyzujące, które przy asymilacji dwutlenku węgla czerpią energię chemiczną z utleniania wodoru do wody (H2 H2O)

Czym jest bakterie wodorowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Błony Pergaminowe:
Słownik jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki). Tworzą się w trakcie przechodzenia jaja poprzez jajowód. Obie b.p. - zewnętrzna i wewnętrzna - zbudowane są z włókien keratynowych. Przylegają bakterie wodorowe.
Co znaczy Biliwerdyna:
Słownik żółć bakterie wodorowe.
Co znaczy Barwniki Oddechowe:
Słownik występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców bakterie wodorowe.
Co znaczy Bodziec:
Słownik na komórkę, wprowadzający ją w stan pobudzenia. Pobudzenie wyraża się zmianą potencjału błony komórkowej, powstającą w chwili przekroczenia granicy depolaryzacji. Do b. należą: czynniki fizyczne bakterie wodorowe.
Co znaczy Beztkankowce, Nietkankowce:
Słownik poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą bakterie wodorowe.
  • Dodano:
  • Autor: