asymilacyjne barwniki definicja
Co to jest barwniki asymilacyjne. Wyjaśnienie udział w procesie fotosyntezy, zlokalizowane w.

Czy przydatne?

Co to jest barwniki asymilacyjne

Co oznacza BARWNIKI ASYMILACYJNE: barwniki biorące udział w procesie fotosyntezy, zlokalizowane w chloroplastach roślin wyższych i glonów, w chromatoforach bakterii i sinic. Wyróżniono trzy ekipy barwników: chlorofile, karotenoidy i fikobiliny

Czym jest barwniki asymilacyjne znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bisior:
Słownik gruczołów nogi osiadłych małży (Bivalvia), szczególnie obficie wytwarzana poprzez małże morskie, wykorzystywana do przyczepiania się do podłoża. W średniowieczu i starożytności wykonywano z niej barwniki asymilacyjne.
Co znaczy Bliźnięta Dwujajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych komórek jajowych zapłodnionych w tym samym czasie poprzez dwa różne plemniki. Takie bliźnięta mają inne genotypy i mogą być różnej płci. W ten barwniki asymilacyjne.
Co znaczy Bilans Wodny:
Słownik ilością wody pobranej i wydalonej poprzez organizm w tym samym czasie. U roślin b.w. zależy między innymi od ilości wody pobranej poprzez korzenie i stopnia transpiracji, w organizmie zwierząt od barwniki asymilacyjne.
Co znaczy Biotop:
Słownik jednorodny region środowiska, zasiedlony poprzez określone gatunki roślin i zwierząt, na przykład torfowisko wysokie, staw, brzeg morza barwniki asymilacyjne.
Co znaczy Bliźnięta Monozygotyczne:
Słownik bliźnięta jednojajowe barwniki asymilacyjne.
  • Dodano:
  • Autor: