oddechowe barwniki definicja
Co to jest barwniki oddechowe. Wyjaśnienie występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów.

Czy przydatne?

Co to jest barwniki oddechowe

Co oznacza BARWNIKI ODDECHOWE: białka złożone występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców erytrokruoryna rozpuszczona w osoczu. Do b.o. należą również hemoerytryny (żelazoproteiny), występujące w krwi wieloszczetów, i hemocyjaniny (miedzioproteiny - forma utleniona ma barwę niebieską, odtleniona jest bezbarwna), występujące w osoczu wielu gatunków bezkręgowców (stawonogów, mięczaków)

Czym jest barwniki oddechowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Brodawkowe:
Słownik mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w symbiozie na przykład z roślinami motylkowymi, u których wywołują powstawanie charakterystycznych brodawek korzeniowych. B.b. (Rhizobium barwniki oddechowe.
Co znaczy Błona Śluzowa:
Słownik śluzówka barwniki oddechowe.
Co znaczy Biwalent:
Słownik para chromosomów homologicznych, które łączą się ściśle przylegając do siebie w profazie I podziału mejotycznego ( mejoza). Każdy b. zawiera cztery chromatydy (od dwóch chromosomów barwniki oddechowe.
Co znaczy Baer Karl Ernst:
Słownik zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które barwniki oddechowe.
Co znaczy Białka:
Słownik reszt aminokwasowych, połączonych wiązaniami peptydowymi (ekipa aminowa łączy się z karboksylową). B. podzielone są na proste, zbudowane tylko z aminokwasów ( albuminy, globuliny), i złożone, w skład barwniki oddechowe.
  • Dodano:
  • Autor: