oddechowe barwniki definicja
Co to jest barwniki oddechowe. Wyjaśnienie występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów.

Czy przydatne?

Co to jest barwniki oddechowe

Co oznacza BARWNIKI ODDECHOWE: białka złożone występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców erytrokruoryna rozpuszczona w osoczu. Do b.o. należą również hemoerytryny (żelazoproteiny), występujące w krwi wieloszczetów, i hemocyjaniny (miedzioproteiny - forma utleniona ma barwę niebieską, odtleniona jest bezbarwna), występujące w osoczu wielu gatunków bezkręgowców (stawonogów, mięczaków)

Czym jest barwniki oddechowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Botanika:
Słownik biologia barwniki oddechowe.
Co znaczy Bakterie Nitryfikacyjne:
Słownik glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów barwniki oddechowe.
Co znaczy Biwalent:
Słownik para chromosomów homologicznych, które łączą się ściśle przylegając do siebie w profazie I podziału mejotycznego ( mejoza). Każdy b. zawiera cztery chromatydy (od dwóch chromosomów barwniki oddechowe.
Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie barwniki oddechowe.
Co znaczy Brachiacja:
Słownik się po drzewach, charakterystyczny dla małp człekokształtnych, w szczególności gibbonów. B. bazuje na zwisaniu na rękach i przekładaniu ich na przemian, wzdłuż gałęzi, co skutkuje poruszanie się do barwniki oddechowe.
  • Dodano:
  • Autor: