oddechowe barwniki definicja
Co to jest barwniki oddechowe. Wyjaśnienie występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów.

Czy przydatne?

Co to jest barwniki oddechowe

Co oznacza BARWNIKI ODDECHOWE: białka złożone występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców erytrokruoryna rozpuszczona w osoczu. Do b.o. należą również hemoerytryny (żelazoproteiny), występujące w krwi wieloszczetów, i hemocyjaniny (miedzioproteiny - forma utleniona ma barwę niebieską, odtleniona jest bezbarwna), występujące w osoczu wielu gatunków bezkręgowców (stawonogów, mięczaków)

Czym jest barwniki oddechowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bisior:
Słownik gruczołów nogi osiadłych małży (Bivalvia), szczególnie obficie wytwarzana poprzez małże morskie, wykorzystywana do przyczepiania się do podłoża. W średniowieczu i starożytności wykonywano z niej barwniki oddechowe.
Co znaczy Biliwerdyna:
Słownik żółć barwniki oddechowe.
Co znaczy Baldachogrono:
Słownik kwiatostany barwniki oddechowe.
Co znaczy Biogeochemia:
Słownik edukacja z pogranicza biologii i chemii, zajmująca się rozmieszczeniem w skorupie ziemskiej składników chemicznych stosowanych poprzez organizmy żywe i badaniem cyklicznych obiegów pierwiastków barwniki oddechowe.
Co znaczy Baer Karl Ernst:
Słownik zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które barwniki oddechowe.
  • Dodano:
  • Autor: