oddechowe barwniki definicja
Co to jest barwniki oddechowe. Wyjaśnienie występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów.

Czy przydatne?

Co to jest barwniki oddechowe

Co oznacza BARWNIKI ODDECHOWE: białka złożone występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców erytrokruoryna rozpuszczona w osoczu. Do b.o. należą również hemoerytryny (żelazoproteiny), występujące w krwi wieloszczetów, i hemocyjaniny (miedzioproteiny - forma utleniona ma barwę niebieską, odtleniona jest bezbarwna), występujące w osoczu wielu gatunków bezkręgowców (stawonogów, mięczaków)

Czym jest barwniki oddechowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Białaczka:
Słownik leukemia barwniki oddechowe.
Co znaczy Biliwerdyna:
Słownik żółć barwniki oddechowe.
Co znaczy Biotop:
Słownik jednorodny region środowiska, zasiedlony poprzez określone gatunki roślin i zwierząt, na przykład torfowisko wysokie, staw, brzeg morza barwniki oddechowe.
Co znaczy Buczyna:
Słownik liściastych występuje w zach., płn.-zach. i płd. części Polski. Dominującym gatunkiem w warstwie drzew jest buk z udziałem świerka, jodły, a również jaworu i wiązu górskiego. B. występujące w Polsce barwniki oddechowe.
Co znaczy Bakterie Brodawkowe:
Słownik mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w symbiozie na przykład z roślinami motylkowymi, u których wywołują powstawanie charakterystycznych brodawek korzeniowych. B.b. (Rhizobium barwniki oddechowe.
  • Dodano:
  • Autor: