bezczaszkowce definicja
Co to jest bezczaszkowce. Wyjaśnienie Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady.

Czy przydatne?

Co to jest bezczaszkowce

Co oznacza BEZCZASZKOWCE: podtyp strunowców. Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady głowostrunowców (Cephalochordata). B. odznaczają się brakiem dobrze wyróżnionego odcinka głowowego, segmentacją ciała, metamerycznym rozmieszczeniem gonad i narządów wydalniczych zbliżonych budową do nefrydiów i brakiem serca i sięgającą za przedni koniec pęcherzyka mózgowego struną grzbietową. Typowym przedstawicielem tej ekipy jest lancetnik (Branchiostoma lanceolatum). Wg niektórych systematyków głowostrunowce są w randze osobnego podtypu

Czym jest bezczaszkowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Barwniki Asymilacyjne:
Słownik udział w procesie fotosyntezy, zlokalizowane w chloroplastach roślin wyższych i glonów, w chromatoforach bakterii i sinic. Wyróżniono trzy ekipy barwników: chlorofile, karotenoidy i fikobiliny bezczaszkowce.
Co znaczy Blefaroplast:
Słownik organella położona w okolicy ciałka podstawowego u niektórych pasożytniczych wiciowców. Zawiera DNA i grzebienie mitochondrialne, ma umiejętność do samopowielania. B. odgrywa rolę przy ruchu wici; 2 bezczaszkowce.
Co znaczy Biocenologia:
Słownik ekologia bezczaszkowce.
Co znaczy Bakteriofagi:
Słownik w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty bezczaszkowce.
Co znaczy Bunodontyzm:
Słownik zęby bezczaszkowce.
  • Dodano:
  • Autor: