bezczaszkowce definicja
Co to jest bezczaszkowce. Wyjaśnienie Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady.

Czy przydatne?

Co to jest bezczaszkowce

Co oznacza BEZCZASZKOWCE: podtyp strunowców. Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady głowostrunowców (Cephalochordata). B. odznaczają się brakiem dobrze wyróżnionego odcinka głowowego, segmentacją ciała, metamerycznym rozmieszczeniem gonad i narządów wydalniczych zbliżonych budową do nefrydiów i brakiem serca i sięgającą za przedni koniec pęcherzyka mózgowego struną grzbietową. Typowym przedstawicielem tej ekipy jest lancetnik (Branchiostoma lanceolatum). Wg niektórych systematyków głowostrunowce są w randze osobnego podtypu

Czym jest bezczaszkowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Baldach Złożony:
Słownik kwiatostany bezczaszkowce.
Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra bezczaszkowce.
Co znaczy Błona Bębenkowa:
Słownik ucho bezczaszkowce.
Co znaczy Bisior:
Słownik gruczołów nogi osiadłych małży (Bivalvia), szczególnie obficie wytwarzana poprzez małże morskie, wykorzystywana do przyczepiania się do podłoża. W średniowieczu i starożytności wykonywano z niej bezczaszkowce.
Co znaczy Biosynteza Białek:
Słownik białka zachodzący w żywych komórkach w interfazie ( cykl życiowy komórki). B.b. wymaga sporych ilości energii. Bazuje na łączeniu aminokwasów w określonej kolejności i stworzeniu łańcucha bezczaszkowce.
  • Dodano:
  • Autor: