bezczaszkowce definicja
Co to jest bezczaszkowce. Wyjaśnienie Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady.

Czy przydatne?

Co to jest bezczaszkowce

Co oznacza BEZCZASZKOWCE: podtyp strunowców. Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady głowostrunowców (Cephalochordata). B. odznaczają się brakiem dobrze wyróżnionego odcinka głowowego, segmentacją ciała, metamerycznym rozmieszczeniem gonad i narządów wydalniczych zbliżonych budową do nefrydiów i brakiem serca i sięgającą za przedni koniec pęcherzyka mózgowego struną grzbietową. Typowym przedstawicielem tej ekipy jest lancetnik (Branchiostoma lanceolatum). Wg niektórych systematyków głowostrunowce są w randze osobnego podtypu

Czym jest bezczaszkowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie bezczaszkowce.
Co znaczy Blastocysta:
Słownik tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych zwierząt, z racji jednak na odrębną budowę i obszerną jamę nazywana b. Komórki b. różnicują się na ułożone powierzchniowo, często bezczaszkowce.
Co znaczy Bliźnięta Dwujajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych komórek jajowych zapłodnionych w tym samym czasie poprzez dwa różne plemniki. Takie bliźnięta mają inne genotypy i mogą być różnej płci. W ten bezczaszkowce.
Co znaczy Baldachogrono:
Słownik kwiatostany bezczaszkowce.
Co znaczy Biom:
Słownik formacja roślinna wspólnie z zamieszkującymi ją zwierzętami (na przykład tundra, tajga, sawanna i tym podobne). W każdym b. wykształca się charakterystyczna fauna bezczaszkowce.
  • Dodano:
  • Autor: