nietkankowce beztkankowce definicja
Co to jest beztkankowce, nietkankowce. Wyjaśnienie poprzez niektórych zoologów w systematyce.

Czy przydatne?

Co to jest beztkankowce, nietkankowce

Co oznacza BEZTKANKOWCE, NIETKANKOWCE: ustalenie służące poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą do nich dwuwarstwowce (Mezosoa) obejmujące gąbki (Porifera), parzydełkowce (Cnidaria), żebropławy (Ctenophora), posiadające dwie pierwsze warstwy komórek: ekto- i endodermalną. Zobacz także: tkankowce

Czym jest beztkankowce, nietkankowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastomery:
Słownik komórki powstające wskutek wielokrotnych podziałów mitotycznych zapłodnionej komórki jajowej, w pierwszym etapie rozwoju zarodkowego, zw. bruzdkowaniem beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bakterie Azotowe:
Słownik żyjące, mające umiejętność przyswajania z powietrza wolnego azotu, który po ich obumarciu dostaje się do gleby w formie chemicznie związanej, skąd może być pobierany poprzez rośliny zielone, a z beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Biegunowość:
Słownik na dwa przeciwstawne bieguny, różniące się pod względem morfologicznym i pełniące odrębne funkcje fizjologiczne. Cecha ta dotyczy większości organizmów żywych, wyjątek stanowią wybrane bakterie beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Baer Karl Ernst:
Słownik zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które beztkankowce, nietkankowce.
  • Dodano:
  • Autor: