nietkankowce beztkankowce definicja
Co to jest beztkankowce, nietkankowce. Wyjaśnienie poprzez niektórych zoologów w systematyce.

Czy przydatne?

Co to jest beztkankowce, nietkankowce

Co oznacza BEZTKANKOWCE, NIETKANKOWCE: ustalenie służące poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą do nich dwuwarstwowce (Mezosoa) obejmujące gąbki (Porifera), parzydełkowce (Cnidaria), żebropławy (Ctenophora), posiadające dwie pierwsze warstwy komórek: ekto- i endodermalną. Zobacz także: tkankowce

Czym jest beztkankowce, nietkankowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biom:
Słownik formacja roślinna wspólnie z zamieszkującymi ją zwierzętami (na przykład tundra, tajga, sawanna i tym podobne). W każdym b. wykształca się charakterystyczna fauna beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Błona Surowicza:
Słownik występująca u kręgowców, wyściełająca różne części jam ciała i układu limfatycznego; 2) u owadów - jedna z błon płodowych mająca różną budowę i pochodzenie; 3) u kręgowców lądowych (gady, ptaki beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Błona Śluzowa:
Słownik śluzówka beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Baldach Złożony:
Słownik kwiatostany beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bioróżnorodność:
Słownik biologiczna. To są wszystkie gatunki roślin i zwierząt, ich liczba i naturalna rozmaitość wspólnie z ekosystemami, gdzie żyją. W 1992 na konferencji ONZ 150 krajów podpisało traktat zobowiązujący do beztkankowce, nietkankowce.
  • Dodano:
  • Autor: