nietkankowce beztkankowce definicja
Co to jest beztkankowce, nietkankowce. Wyjaśnienie poprzez niektórych zoologów w systematyce.

Czy przydatne?

Co to jest beztkankowce, nietkankowce

Co oznacza BEZTKANKOWCE, NIETKANKOWCE: ustalenie służące poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą do nich dwuwarstwowce (Mezosoa) obejmujące gąbki (Porifera), parzydełkowce (Cnidaria), żebropławy (Ctenophora), posiadające dwie pierwsze warstwy komórek: ekto- i endodermalną. Zobacz także: tkankowce

Czym jest beztkankowce, nietkankowce znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Nitryfikacyjne:
Słownik glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Biosfera:
Słownik część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bilirubina:
Słownik żółć beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bezowodniowce:
Słownik kręgowe, u których w okresie rozwoju zarodkowego nie występują błony płodowe. Postęp zarodków przebiega w wodzie, w jajach otoczonych błonami jajowymi, najczęściej z występowaniem stadium larwalnego beztkankowce, nietkankowce.
Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra beztkankowce, nietkankowce.
  • Dodano:
  • Autor: