bielmo definicja
Co to jest bielmo. Wyjaśnienie nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje.

Czy przydatne?

Co to jest bielmo

Co oznacza BIELMO: występująca w nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje haploidalne b. pierwotne (prabielmo) utworzone z tkanki miękiszowej gametofitu kobiecego, u okrytonasiennych triploidalne b. powstaje przed postępem zarodka (b. typu komórkowego). W ziarnach zbóż występuje płynne b. (typu jądrowego) powstałe z dużej liczby wolnych jąder komórki centralnej woreczka zalążkowego, które po pewnym czasie zostają oddzielone ścianami komórkowymi. W b. magazynowane są substancje zapasowe (skrobia, tłuszcze i białka zapasowe)

Czym jest bielmo znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biotop:
Słownik jednorodny region środowiska, zasiedlony poprzez określone gatunki roślin i zwierząt, na przykład torfowisko wysokie, staw, brzeg morza bielmo.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną bielmo.
Co znaczy Brachiacja:
Słownik się po drzewach, charakterystyczny dla małp człekokształtnych, w szczególności gibbonów. B. bazuje na zwisaniu na rękach i przekładaniu ich na przemian, wzdłuż gałęzi, co skutkuje poruszanie się do bielmo.
Co znaczy Biogeochemia:
Słownik edukacja z pogranicza biologii i chemii, zajmująca się rozmieszczeniem w skorupie ziemskiej składników chemicznych stosowanych poprzez organizmy żywe i badaniem cyklicznych obiegów pierwiastków bielmo.
Co znaczy Bodziec:
Słownik na komórkę, wprowadzający ją w stan pobudzenia. Pobudzenie wyraża się zmianą potencjału błony komórkowej, powstającą w chwili przekroczenia granicy depolaryzacji. Do b. należą: czynniki fizyczne bielmo.
  • Dodano:
  • Autor: