bielmo definicja
Co to jest bielmo. Wyjaśnienie nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje.

Czy przydatne?

Co to jest bielmo

Co oznacza BIELMO: występująca w nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje haploidalne b. pierwotne (prabielmo) utworzone z tkanki miękiszowej gametofitu kobiecego, u okrytonasiennych triploidalne b. powstaje przed postępem zarodka (b. typu komórkowego). W ziarnach zbóż występuje płynne b. (typu jądrowego) powstałe z dużej liczby wolnych jąder komórki centralnej woreczka zalążkowego, które po pewnym czasie zostają oddzielone ścianami komórkowymi. W b. magazynowane są substancje zapasowe (skrobia, tłuszcze i białka zapasowe)

Czym jest bielmo znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Korzeniowe:
Słownik bakterie brodawkowe bielmo.
Co znaczy Biogeneza:
Słownik powstawania materii żywej z martwej w sposób samorzutny, w toku ewolucji chemicznej. Do XIX w. istniało kilka hipotez tłumaczących jej przebieg. Przyjmowano, iż świat jest rezultatem jednorazowego bielmo.
Co znaczy Błędnik:
Słownik ucho bielmo.
Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra bielmo.
Co znaczy Bakterie Psychrofilne:
Słownik których termopreferendum (temperatury optymalne) przypada w granicach 0-20C. B.p. żyją w zimnych źródłach, głębokich jeziorach i morzach, rozwijają się również w produktach żywnościowych bielmo.
  • Dodano:
  • Autor: