bioindykatory definicja
Co to jest bioindykatory. Wyjaśnienie wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska.

Czy przydatne?

Co to jest bioindykatory

Co oznacza BIOINDYKATORY: biologiczne wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska. Do zwierząt i roślin wrażliwych na działanie zanieczyszczeń wody należą między innymi: dafnia (skorupiaki), gupik i pstrąg potokowy (ryby), chlorella (glony), pałka szerokolistna (rośliny okrytozalążkowe), a zanieczyszczeń powietrza - porosty

Czym jest bioindykatory znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biomasa:
Słownik organizmów żywych przypadająca na jednostkę powierzchni (lasu, łąki) albo objętości (powietrza, wody). B. oblicza się, mnożąc ciężar jednego osobnika danego gatunku poprzez liczbę wszystkich bioindykatory.
Co znaczy Bliźnięta Dwujajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych komórek jajowych zapłodnionych w tym samym czasie poprzez dwa różne plemniki. Takie bliźnięta mają inne genotypy i mogą być różnej płci. W ten bioindykatory.
Co znaczy Bielactwo:
Słownik albinizm bioindykatory.
Co znaczy Bakterie Nitryfikacyjne:
Słownik glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów bioindykatory.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak bioindykatory.
  • Dodano:
  • Autor: