molekularna biologia definicja
Co to jest biologia molekularna. Wyjaśnienie zajmujący się badaniem zjawisk na poziomie.

Czy przydatne?

Co to jest biologia molekularna

Co oznacza BIOLOGIA MOLEKULARNA: dział biologii zajmujący się badaniem zjawisk na poziomie molekularnym (cząsteczkowym) na podstawie badań biochemicznych, biofizycznych i genetycznych (badania nad budową i mechanizmem funkcjonowania białek, kwasów nukleinowych i in. struktur)

Czym jest biologia molekularna znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Błona Półprzepuszczalna:
Słownik charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości biologia molekularna.
Co znaczy Blastocel:
Słownik jama, zw. pierwotną jamą ciała. B. pojawia się w rozwoju różnych grup zwierząt w okresie bruzdkowania w stadium blastuli poprzez rozsunięcie się blastomerów i wydzielenie do powstałej przestrzeni biologia molekularna.
Co znaczy Błona Surowicza:
Słownik występująca u kręgowców, wyściełająca różne części jam ciała i układu limfatycznego; 2) u owadów - jedna z błon płodowych mająca różną budowę i pochodzenie; 3) u kręgowców lądowych (gady, ptaki biologia molekularna.
Co znaczy Blastomery:
Słownik komórki powstające wskutek wielokrotnych podziałów mitotycznych zapłodnionej komórki jajowej, w pierwszym etapie rozwoju zarodkowego, zw. bruzdkowaniem biologia molekularna.
Co znaczy Bunodontyzm:
Słownik zęby biologia molekularna.
  • Dodano:
  • Autor: