biosfera definicja
Co to jest biosfera. Wyjaśnienie część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera.

Czy przydatne?

Co to jest biosfera

Co oznacza BIOSFERA: powierzchniowa część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco niższe niż w b. i minimalizuje się wspólnie z wysokością. Obecne tam organizmy niższe dostają się porwane wiatrem (bakterie, glony, pierwotniaki). W skład b. wchodzą wszystkie wody (hydrosfera), łącznie z oceanicznymi na sporych głębokościach, i warstwy skorupy ziemskiej do 2-3 km głębokości (litosfera), gdzie spotykano mikroorganizmy, na przykład w złożach ropy

Czym jest biosfera znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Siarkowe:
Słownik utleniające zredukowane formy siarki (siarczki, czysta siarka) do siarczanów (H2S S, S SO4-2). Spotykane są w wodach zanieczyszczonych, gdzie zachodzą mechanizmy gnilne i gromadzi się siarkowodór (na biosfera.
Co znaczy Biosynteza Białek:
Słownik białka zachodzący w żywych komórkach w interfazie ( cykl życiowy komórki). B.b. wymaga sporych ilości energii. Bazuje na łączeniu aminokwasów w określonej kolejności i stworzeniu łańcucha biosfera.
Co znaczy Beztlenowce:
Słownik anaeroby biosfera.
Co znaczy Bilirubina:
Słownik żółć biosfera.
Co znaczy Biologia Molekularna:
Słownik zajmujący się badaniem zjawisk na poziomie molekularnym (cząsteczkowym) na podstawie badań biochemicznych, biofizycznych i genetycznych (badania nad budową i mechanizmem funkcjonowania białek, kwasów biosfera.
  • Dodano:
  • Autor: