biosfera definicja
Co to jest biosfera. Wyjaśnienie część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera.

Czy przydatne?

Co to jest biosfera

Co oznacza BIOSFERA: powierzchniowa część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco niższe niż w b. i minimalizuje się wspólnie z wysokością. Obecne tam organizmy niższe dostają się porwane wiatrem (bakterie, glony, pierwotniaki). W skład b. wchodzą wszystkie wody (hydrosfera), łącznie z oceanicznymi na sporych głębokościach, i warstwy skorupy ziemskiej do 2-3 km głębokości (litosfera), gdzie spotykano mikroorganizmy, na przykład w złożach ropy

Czym jest biosfera znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Nitryfikacyjne:
Słownik glebie i wykorzystujące do chemosyntezy energię powstającą w czasie utleniania zredukowanych związków azotowych do azotanów. Utlenianie to dzieje się w dwóch etapach i przy udziale dwóch rodzajów biosfera.
Co znaczy Biocenologia:
Słownik ekologia biosfera.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną biosfera.
Co znaczy Biologia Molekularna:
Słownik zajmujący się badaniem zjawisk na poziomie molekularnym (cząsteczkowym) na podstawie badań biochemicznych, biofizycznych i genetycznych (badania nad budową i mechanizmem funkcjonowania białek, kwasów biosfera.
Co znaczy Blastocel:
Słownik jama, zw. pierwotną jamą ciała. B. pojawia się w rozwoju różnych grup zwierząt w okresie bruzdkowania w stadium blastuli poprzez rozsunięcie się blastomerów i wydzielenie do powstałej przestrzeni biosfera.
  • Dodano:
  • Autor: