biosfera definicja
Co to jest biosfera. Wyjaśnienie część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera.

Czy przydatne?

Co to jest biosfera

Co oznacza BIOSFERA: powierzchniowa część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco niższe niż w b. i minimalizuje się wspólnie z wysokością. Obecne tam organizmy niższe dostają się porwane wiatrem (bakterie, glony, pierwotniaki). W skład b. wchodzą wszystkie wody (hydrosfera), łącznie z oceanicznymi na sporych głębokościach, i warstwy skorupy ziemskiej do 2-3 km głębokości (litosfera), gdzie spotykano mikroorganizmy, na przykład w złożach ropy

Czym jest biosfera znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biochemia:
Słownik edukacja traktująca o strukturze chemicznej i przemianie materii i energii organizmów żywych biosfera.
Co znaczy Biotechnologia:
Słownik wykorzystanie wiedzy z dziedziny biologii (biochemii, mikrobiologii, ekologii), na przykład prowadzenie hodowli komórek drobnoustrojów do produkcji szczepionek, produkcja hormonów, białek biosfera.
Co znaczy Brodawki:
Słownik prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate, okolone i liściaste); zawierają kubki smakowe odbierające wrażenia smakowe. U człowieka istnieje rozróżnienie czterech smaków biosfera.
Co znaczy Botanika:
Słownik biologia biosfera.
Co znaczy Bakterie Denitryfikacyjne:
Słownik bakterie działające odwrotnie niż bakterie nitryfikacyjne; żyją w wilgotnych glebach i w wodzie, rozkładają azotany do tlenków azotu albo azotu cząsteczkowego, który uchodzi do atmosfery biosfera.
  • Dodano:
  • Autor: