biosfera definicja
Co to jest biosfera. Wyjaśnienie część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera.

Czy przydatne?

Co to jest biosfera

Co oznacza BIOSFERA: powierzchniowa część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco niższe niż w b. i minimalizuje się wspólnie z wysokością. Obecne tam organizmy niższe dostają się porwane wiatrem (bakterie, glony, pierwotniaki). W skład b. wchodzą wszystkie wody (hydrosfera), łącznie z oceanicznymi na sporych głębokościach, i warstwy skorupy ziemskiej do 2-3 km głębokości (litosfera), gdzie spotykano mikroorganizmy, na przykład w złożach ropy

Czym jest biosfera znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie biosfera.
Co znaczy Bezkręgowce:
Słownik wielokomórkowych ( wielokomórkowce) przeciwstawiana kręgowcom (Vertebrata), charakteryzująca się brakiem kręgosłupa. Podział ten opiera się jedynie na kryterium posiadania albo nieposiadania biosfera.
Co znaczy Bielmo:
Słownik nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje haploidalne b. pierwotne (prabielmo) utworzone z tkanki miękiszowej gametofitu kobiecego, u okrytonasiennych triploidalne b. powstaje biosfera.
Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 biosfera.
Co znaczy Bakteriofagi:
Słownik w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty biosfera.
  • Dodano:
  • Autor: