dwujajowe bliźnięta definicja
Co to jest bliźnięta dwujajowe. Wyjaśnienie pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych.

Czy przydatne?

Co to jest bliźnięta dwujajowe

Co oznacza BLIŹNIĘTA DWUJAJOWE: dwa osobniki pochodzące z jednej ciąży, powstałe z dwóch odrębnych komórek jajowych zapłodnionych w tym samym czasie poprzez dwa różne plemniki. Takie bliźnięta mają inne genotypy i mogą być różnej płci. W ten sam sposób powstają trojaczki, czworaczki albo pięcioraczki

Czym jest bliźnięta dwujajowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biogeografia:
Słownik się badaniem rozsiedlenia roślin (fitogeografia) i zwierząt (zoogeografia), opisująca powody, które warunkowały je dawniej i współcześnie. Fitogeografia (geobotanika, geografia roślin) jest edukacją bliźnięta dwujajowe.
Co znaczy Bruzdkowanie:
Słownik rozwoju zarodkowego opierający na wielokrotnych podziałach mitotycznych zachodzących po zapłodnieniu lub wskutek naturalnej albo sztucznej aktywacji. W momencie b. zarodek nie rośnie (z wyjątkiem bliźnięta dwujajowe.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak bliźnięta dwujajowe.
Co znaczy Biegunowość:
Słownik na dwa przeciwstawne bieguny, różniące się pod względem morfologicznym i pełniące odrębne funkcje fizjologiczne. Cecha ta dotyczy większości organizmów żywych, wyjątek stanowią wybrane bakterie bliźnięta dwujajowe.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną bliźnięta dwujajowe.
  • Dodano:
  • Autor: