komórkowa błona definicja
Co to jest błona komórkowa. Wyjaśnienie cytoplazmę komórki. Zbudowana jest z cząsteczek.

Czy przydatne?

Co to jest błona komórkowa

Co oznacza BŁONA KOMÓRKOWA: błona otaczająca cytoplazmę komórki. Zbudowana jest z cząsteczek fosfolipidów, których ekipy wykazujące powinowactwo do wody (hydrofilowe) skierowane są na zewnątrz błony, a ekipy hydrofobowe do wewnątrz. Pomiędzy cząsteczkami znajdują się białka pełniące funkcje transportujące albo koordynujące przepływ substancji poprzez błonę. Na powierzchni komórek nabłonkowych znajduje się dodatkowo okrywa zbudowana z polisacharydów i glikoproteidów, zw. glikokaliks. Zniszczenie b.k. skutkuje śmierć komórki. (Ryc. 4)

Czym jest błona komórkowa znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biosynteza Białek:
Słownik białka zachodzący w żywych komórkach w interfazie ( cykl życiowy komórki). B.b. wymaga sporych ilości energii. Bazuje na łączeniu aminokwasów w określonej kolejności i stworzeniu łańcucha błona komórkowa co to jest.
Co znaczy Bliźnięta Jednojajowe:
Słownik pochodzące z jednej ciąży, rozwinięte z tej samej komórki jajowej przez rozdzielenie się komórek węzła zarodkowego ( poliembrionia). B. powstałe tą drogą są zawsze tej samej płci i mają ten sam błona komórkowa definicja.
Co znaczy Błony Pergaminowe:
Słownik jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki). Tworzą się w trakcie przechodzenia jaja poprzez jajowód. Obie b.p. - zewnętrzna i wewnętrzna - zbudowane są z włókien keratynowych. Przylegają błona komórkowa co znaczy.
Co znaczy Bezjądrowce:
Słownik prokarionty błona komórkowa słownik.
Co znaczy Behawior:
Słownik wrodzone zachowanie się zwierząt (taniec godowy, sposób polowania i in.). Zobacz także: etologia błona komórkowa znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: