półprzepuszczalna błona definicja
Co to jest błona półprzepuszczalna. Wyjaśnienie charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną.

Czy przydatne?

Co to jest błona półprzepuszczalna

Co oznacza BŁONA PÓŁPRZEPUSZCZALNA: błona charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości b.p. mają na przykład wszystkie błony wewnątrzkomórkowe

Czym jest błona półprzepuszczalna znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastomery:
Słownik komórki powstające wskutek wielokrotnych podziałów mitotycznych zapłodnionej komórki jajowej, w pierwszym etapie rozwoju zarodkowego, zw. bruzdkowaniem błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Bakterie Wodorowe:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które przy asymilacji dwutlenku węgla czerpią energię chemiczną z utleniania wodoru do wody (H2 H2O błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Biochemia:
Słownik edukacja traktująca o strukturze chemicznej i przemianie materii i energii organizmów żywych błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Bioindykatory:
Słownik wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska. Do zwierząt i roślin wrażliwych na działanie zanieczyszczeń wody należą między innymi: dafnia (skorupiaki), gupik i pstrąg potokowy (ryby błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Białka:
Słownik reszt aminokwasowych, połączonych wiązaniami peptydowymi (ekipa aminowa łączy się z karboksylową). B. podzielone są na proste, zbudowane tylko z aminokwasów ( albuminy, globuliny), i złożone, w skład błona półprzepuszczalna.
  • Dodano:
  • Autor: