półprzepuszczalna błona definicja
Co to jest błona półprzepuszczalna. Wyjaśnienie charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną.

Czy przydatne?

Co to jest błona półprzepuszczalna

Co oznacza BŁONA PÓŁPRZEPUSZCZALNA: błona charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości b.p. mają na przykład wszystkie błony wewnątrzkomórkowe

Czym jest błona półprzepuszczalna znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Brachiacja:
Słownik się po drzewach, charakterystyczny dla małp człekokształtnych, w szczególności gibbonów. B. bazuje na zwisaniu na rękach i przekładaniu ich na przemian, wzdłuż gałęzi, co skutkuje poruszanie się do błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Bakterie Korzeniowe:
Słownik bakterie brodawkowe błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Biosfera:
Słownik część skorupy ziemskiej i najniższa warstwa atmosfery (troposfera) zamieszkiwana poprzez organizmy żywe (owady, pajęczaki, ptaki, nietoperze). Zagęszczenie organizmów w troposferze jest znacząco błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Błona Komórkowa:
Słownik cytoplazmę komórki. Zbudowana jest z cząsteczek fosfolipidów, których ekipy wykazujące powinowactwo do wody (hydrofilowe) skierowane są na zewnątrz błony, a ekipy hydrofobowe do wewnątrz. Pomiędzy błona półprzepuszczalna.
Co znaczy Bioindykatory:
Słownik wskaźniki (gatunki wskaźnikowe) zanieczyszczenia środowiska. Do zwierząt i roślin wrażliwych na działanie zanieczyszczeń wody należą między innymi: dafnia (skorupiaki), gupik i pstrąg potokowy (ryby błona półprzepuszczalna.
  • Dodano:
  • Autor: