pergaminowe błony definicja
Co to jest błony pergaminowe. Wyjaśnienie jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki.

Czy przydatne?

Co to jest błony pergaminowe

Co oznacza BŁONY PERGAMINOWE: osłony komórek jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki). Tworzą się w trakcie przechodzenia jaja poprzez jajowód. Obie b.p. - zewnętrzna i wewnętrzna - zbudowane są z włókien keratynowych. Przylegają ściśle do siebie, jedynie na końcu jaja tworzy się pomiędzy nimi przestrzeń, zw. komorą powietrzną

Czym jest błony pergaminowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biochemia:
Słownik edukacja traktująca o strukturze chemicznej i przemianie materii i energii organizmów żywych błony pergaminowe.
Co znaczy Biwalent:
Słownik para chromosomów homologicznych, które łączą się ściśle przylegając do siebie w profazie I podziału mejotycznego ( mejoza). Każdy b. zawiera cztery chromatydy (od dwóch chromosomów błony pergaminowe.
Co znaczy Biotechnologia:
Słownik wykorzystanie wiedzy z dziedziny biologii (biochemii, mikrobiologii, ekologii), na przykład prowadzenie hodowli komórek drobnoustrojów do produkcji szczepionek, produkcja hormonów, białek błony pergaminowe.
Co znaczy Blastula:
Słownik bruzdkowania, charakteryzujące się obecnością w zarodku jamy, zw. pierwotną jamą ciała (blastocel). Budowa zewnętrzna blastuli, kształt i rozmiar blastocelu zależą od budowy jaja i metody błony pergaminowe.
Co znaczy Błona Komórkowa:
Słownik cytoplazmę komórki. Zbudowana jest z cząsteczek fosfolipidów, których ekipy wykazujące powinowactwo do wody (hydrofilowe) skierowane są na zewnątrz błony, a ekipy hydrofobowe do wewnątrz. Pomiędzy błony pergaminowe.
  • Dodano:
  • Autor: