pergaminowe błony definicja
Co to jest błony pergaminowe. Wyjaśnienie jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki.

Czy przydatne?

Co to jest błony pergaminowe

Co oznacza BŁONY PERGAMINOWE: osłony komórek jajowych jajorodnych kręgowców lądowych (gady, ptaki). Tworzą się w trakcie przechodzenia jaja poprzez jajowód. Obie b.p. - zewnętrzna i wewnętrzna - zbudowane są z włókien keratynowych. Przylegają ściśle do siebie, jedynie na końcu jaja tworzy się pomiędzy nimi przestrzeń, zw. komorą powietrzną

Czym jest błony pergaminowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie błony pergaminowe.
Co znaczy Busz:
Słownik suchoroślowe, trudne do wytępienia, gęsto pokrywające wielkie powierzchnie podzwrotnikowej części Afryki, Ameryki Płd. i Australii. B. australijski, w którego skład wchodzą krzewiaste eukaliptusy błony pergaminowe.
Co znaczy Bruzdkowanie:
Słownik rozwoju zarodkowego opierający na wielokrotnych podziałach mitotycznych zachodzących po zapłodnieniu lub wskutek naturalnej albo sztucznej aktywacji. W momencie b. zarodek nie rośnie (z wyjątkiem błony pergaminowe.
Co znaczy Bilirubina:
Słownik żółć błony pergaminowe.
Co znaczy Błędnik:
Słownik ucho błony pergaminowe.
  • Dodano:
  • Autor: