płodowe błony definicja
Co to jest błony płodowe. Wyjaśnienie zarodek. Pełnią funkcje ochronne, magazynują zbędne produkty.

Czy przydatne?

Co to jest błony płodowe

Co oznacza BŁONY PŁODOWE: błony otaczające zarodek. Pełnią funkcje ochronne, magazynują zbędne produkty przemiany materii, pośredniczą w zaopatrywaniu zarodka w substancje odżywcze i tlen. B.p. mają wybrane bezkręgowce (przywry, tasiemce, wstężnice, stawonogi, pazurnice, głowonogi). Pośród kręgowców występują powszechnie u gadów, ptaków i ssaków (owodniowce). Do b.p. należą: owodnia, kosmówka, omocznia i woreczek żółtkowy. (Ryc. 5) Zobacz także: bezowodniowce

Czym jest błony płodowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastocel:
Słownik jama, zw. pierwotną jamą ciała. B. pojawia się w rozwoju różnych grup zwierząt w okresie bruzdkowania w stadium blastuli poprzez rozsunięcie się blastomerów i wydzielenie do powstałej przestrzeni błony płodowe.
Co znaczy Barwniki Asymilacyjne:
Słownik udział w procesie fotosyntezy, zlokalizowane w chloroplastach roślin wyższych i glonów, w chromatoforach bakterii i sinic. Wyróżniono trzy ekipy barwników: chlorofile, karotenoidy i fikobiliny błony płodowe.
Co znaczy Biom:
Słownik formacja roślinna wspólnie z zamieszkującymi ją zwierzętami (na przykład tundra, tajga, sawanna i tym podobne). W każdym b. wykształca się charakterystyczna fauna błony płodowe.
Co znaczy Błona Półprzepuszczalna:
Słownik charakteryzująca się przepuszczalnością selektywną, uwarunkowaną wielkością otworów w błonie. Mogą poprzez nią dyfundować tylko wybrane substancje (w zależności od wielkości cząsteczek). Właściwości błony płodowe.
Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra błony płodowe.
  • Dodano:
  • Autor: