płodowe błony definicja
Co to jest błony płodowe. Wyjaśnienie zarodek. Pełnią funkcje ochronne, magazynują zbędne produkty.

Czy przydatne?

Co to jest błony płodowe

Co oznacza BŁONY PŁODOWE: błony otaczające zarodek. Pełnią funkcje ochronne, magazynują zbędne produkty przemiany materii, pośredniczą w zaopatrywaniu zarodka w substancje odżywcze i tlen. B.p. mają wybrane bezkręgowce (przywry, tasiemce, wstężnice, stawonogi, pazurnice, głowonogi). Pośród kręgowców występują powszechnie u gadów, ptaków i ssaków (owodniowce). Do b.p. należą: owodnia, kosmówka, omocznia i woreczek żółtkowy. (Ryc. 5) Zobacz także: bezowodniowce

Czym jest błony płodowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bruzdnice:
Słownik organizmy należące do wiciowców roślinnych, wchodzące w skład planktonu. Występują w ogromnych masach zarówno w morzach, jak i wodach słodkich. Mają twarde skorupki o skomplikowanej, urozmaiconej błony płodowe.
Co znaczy Bakteriofagi:
Słownik w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty błony płodowe.
Co znaczy Brunatnice:
Słownik plechowate glony. Najprostsze formy mają postać rozgałęzionych nici, w najwyższym stopniu rozwinięte wytworzyły plechę tkankową, powstałą wskutek działania merystemów. B. osiągnęły w ten sposób błony płodowe.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak błony płodowe.
Co znaczy Blastocysta:
Słownik tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych zwierząt, z racji jednak na odrębną budowę i obszerną jamę nazywana b. Komórki b. różnicują się na ułożone powierzchniowo, często błony płodowe.
  • Dodano:
  • Autor: