definicja
Co to jest bór. Wyjaśnienie narastający na glebach kwaśnych. w zależności od dominującego gatunku.

Czy przydatne?

Co to jest bór

Co oznacza BÓR: las iglasty narastający na glebach kwaśnych. w zależności od dominującego gatunku drzewa wyróżnia się: b. sosnowy - gdzie przeważa sosna zwykła, pospolita na obszarze Polski nizinnej, b. świerkowy (świerczyna) - gdzie w okolicy świerka pospolitego spotykamy limbę, występującą w górach i na niżu, i b. jodłowy (spotykany w Górach Świętokrzyskich) - gdzie w okolicy jodły występuje czasami świerk

Czym jest bór znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastocysta:
Słownik tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych zwierząt, z racji jednak na odrębną budowę i obszerną jamę nazywana b. Komórki b. różnicują się na ułożone powierzchniowo, często bór.
Co znaczy Białaczka:
Słownik leukemia bór.
Co znaczy Biom:
Słownik formacja roślinna wspólnie z zamieszkującymi ją zwierzętami (na przykład tundra, tajga, sawanna i tym podobne). W każdym b. wykształca się charakterystyczna fauna bór.
Co znaczy Bentos:
Słownik zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, zamieszkujących dno zbiorników wodnych. B. dzielimy na osiadły i ruchliwy i morski (między innymi otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie, ryby bór.
Co znaczy Bakterie Denitryfikacyjne:
Słownik bakterie działające odwrotnie niż bakterie nitryfikacyjne; żyją w wilgotnych glebach i w wodzie, rozkładają azotany do tlenków azotu albo azotu cząsteczkowego, który uchodzi do atmosfery bór.
  • Dodano:
  • Autor: