brodawki definicja
Co to jest brodawki. Wyjaśnienie prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate.

Czy przydatne?

Co to jest brodawki

Co oznacza BRODAWKI: owalne twory leżące prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate, okolone i liściaste); zawierają kubki smakowe odbierające wrażenia smakowe. U człowieka istnieje rozróżnienie czterech smaków: kwaśnego, gorzkiego, słodkiego i słonego. Receptory odbierające wrażenia smakowe słodyczy i soli rozmieszczone są na przedniej części języka, smaku gorzkiego na końcu, a kwaśnego na jego brzegach

Czym jest brodawki znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastocysta:
Słownik tylko u łożyskowców (Eutheria), odpowiadająca blastuli innych zwierząt, z racji jednak na odrębną budowę i obszerną jamę nazywana b. Komórki b. różnicują się na ułożone powierzchniowo, często brodawki.
Co znaczy Bezjądrowce:
Słownik prokarionty brodawki.
Co znaczy Biotechnologia:
Słownik wykorzystanie wiedzy z dziedziny biologii (biochemii, mikrobiologii, ekologii), na przykład prowadzenie hodowli komórek drobnoustrojów do produkcji szczepionek, produkcja hormonów, białek brodawki.
Co znaczy Bakterie Purpurowe:
Słownik fotosyntetyzujące, które wykorzystują światło jako źródło energii, lecz mogą żyć w warunkach beztlenowych; nie wytwarzają tlenu jako produktu ubocznego, a w ciemności mogą zachowywać się jak brodawki.
Co znaczy Bilirubina:
Słownik żółć brodawki.
  • Dodano:
  • Autor: