brodawki definicja
Co to jest brodawki. Wyjaśnienie prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate.

Czy przydatne?

Co to jest brodawki

Co oznacza BRODAWKI: owalne twory leżące prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate, okolone i liściaste); zawierają kubki smakowe odbierające wrażenia smakowe. U człowieka istnieje rozróżnienie czterech smaków: kwaśnego, gorzkiego, słodkiego i słonego. Receptory odbierające wrażenia smakowe słodyczy i soli rozmieszczone są na przedniej części języka, smaku gorzkiego na końcu, a kwaśnego na jego brzegach

Czym jest brodawki znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bisior:
Słownik gruczołów nogi osiadłych małży (Bivalvia), szczególnie obficie wytwarzana poprzez małże morskie, wykorzystywana do przyczepiania się do podłoża. W średniowieczu i starożytności wykonywano z niej brodawki.
Co znaczy Bulwy:
Słownik spichrzowe roślin, silnie skrócone i zgrubiałe, powstające z przekształconych pędów (najczęściej) albo korzeni. B. są bardzo nietrwałe (jeden sezon wegetacyjny). Służą do rozmnażania wegetatywnego, u brodawki.
Co znaczy Biegunowość:
Słownik na dwa przeciwstawne bieguny, różniące się pod względem morfologicznym i pełniące odrębne funkcje fizjologiczne. Cecha ta dotyczy większości organizmów żywych, wyjątek stanowią wybrane bakterie brodawki.
Co znaczy Bezowodniowce:
Słownik kręgowe, u których w okresie rozwoju zarodkowego nie występują błony płodowe. Postęp zarodków przebiega w wodzie, w jajach otoczonych błonami jajowymi, najczęściej z występowaniem stadium larwalnego brodawki.
Co znaczy Bakterie Wodorowe:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które przy asymilacji dwutlenku węgla czerpią energię chemiczną z utleniania wodoru do wody (H2 H2O brodawki.
  • Dodano:
  • Autor: