brodawki definicja
Co to jest brodawki. Wyjaśnienie prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate.

Czy przydatne?

Co to jest brodawki

Co oznacza BRODAWKI: owalne twory leżące prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate, okolone i liściaste); zawierają kubki smakowe odbierające wrażenia smakowe. U człowieka istnieje rozróżnienie czterech smaków: kwaśnego, gorzkiego, słodkiego i słonego. Receptory odbierające wrażenia smakowe słodyczy i soli rozmieszczone są na przedniej części języka, smaku gorzkiego na końcu, a kwaśnego na jego brzegach

Czym jest brodawki znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bentos:
Słownik zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, zamieszkujących dno zbiorników wodnych. B. dzielimy na osiadły i ruchliwy i morski (między innymi otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie, ryby brodawki.
Co znaczy Bliźnięta Dizygotyczne:
Słownik bliźnięta dwujajowe brodawki.
Co znaczy Bezczaszkowce:
Słownik Należą do niego małe, wyłącznie morskie zwierzęta z gromady głowostrunowców (Cephalochordata). B. odznaczają się brakiem dobrze wyróżnionego odcinka głowowego, segmentacją ciała, metamerycznym brodawki.
Co znaczy Barwniki Oddechowe:
Słownik występujące u zwierząt, przenoszą tlen z narządów oddechowych do tkanek. U zwierząt kręgowych transporterem tlenu jest hemoglobina (żelazoporfiryna) występująca w erytrocytach, u bezkręgowców brodawki.
Co znaczy Bezkręgowce:
Słownik wielokomórkowych ( wielokomórkowce) przeciwstawiana kręgowcom (Vertebrata), charakteryzująca się brakiem kręgosłupa. Podział ten opiera się jedynie na kryterium posiadania albo nieposiadania brodawki.
  • Dodano:
  • Autor: