brunatnice definicja
Co to jest brunatnice. Wyjaśnienie plechowate glony. Najprostsze formy mają postać rozgałęzionych.

Czy przydatne?

Co to jest brunatnice

Co oznacza BRUNATNICE: wielokomórkowe, plechowate glony. Najprostsze formy mają postać rozgałęzionych nici, w najwyższym stopniu rozwinięte wytworzyły plechę tkankową, powstałą wskutek działania merystemów. B. osiągnęły w ten sposób najwyższy stopień zróżnicowania morfologicznego i anatomicznego w budowie ciała. Komórki b. są otoczone ścianą zbudowaną z wewnętrznej warstwy celulozowej i zewnętrznej pektynowej, z sporą zawartością kwasu alginowego, nie występującego u innych organizmów. Charakterystycznymi barwnikami b. są chlorofil a i c i fukoksantyna. Do substancji zapasowych należą wielocukry laminaryna i chryzolaminaryna, typowy dla b. mannitan i tłuszcze. B. rozmnażają się z przemianą pokoleń ( przemiana pokoleń u roślin) zarówno płciowo, jak i bezpłciowo. B. w większości są osiadłymi glonami morskimi występującymi w O. Spokojnym i Atlantyku. Wchodzą w skład bentosu

Czym jest brunatnice znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra brunatnice.
Co znaczy Bakterie Korzeniowe:
Słownik bakterie brodawkowe brunatnice.
Co znaczy Bielmo:
Słownik nasionach tkanka odżywcza zarodka. U nagonasiennych występuje haploidalne b. pierwotne (prabielmo) utworzone z tkanki miękiszowej gametofitu kobiecego, u okrytonasiennych triploidalne b. powstaje brunatnice.
Co znaczy Białka Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny brunatnice.
Co znaczy Bezjądrowce:
Słownik prokarionty brunatnice.
  • Dodano:
  • Autor: