brunatnice definicja
Co to jest brunatnice. Wyjaśnienie plechowate glony. Najprostsze formy mają postać rozgałęzionych.

Czy przydatne?

Co to jest brunatnice

Co oznacza BRUNATNICE: wielokomórkowe, plechowate glony. Najprostsze formy mają postać rozgałęzionych nici, w najwyższym stopniu rozwinięte wytworzyły plechę tkankową, powstałą wskutek działania merystemów. B. osiągnęły w ten sposób najwyższy stopień zróżnicowania morfologicznego i anatomicznego w budowie ciała. Komórki b. są otoczone ścianą zbudowaną z wewnętrznej warstwy celulozowej i zewnętrznej pektynowej, z sporą zawartością kwasu alginowego, nie występującego u innych organizmów. Charakterystycznymi barwnikami b. są chlorofil a i c i fukoksantyna. Do substancji zapasowych należą wielocukry laminaryna i chryzolaminaryna, typowy dla b. mannitan i tłuszcze. B. rozmnażają się z przemianą pokoleń ( przemiana pokoleń u roślin) zarówno płciowo, jak i bezpłciowo. B. w większości są osiadłymi glonami morskimi występującymi w O. Spokojnym i Atlantyku. Wchodzą w skład bentosu

Czym jest brunatnice znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Barwniki Asymilacyjne:
Słownik udział w procesie fotosyntezy, zlokalizowane w chloroplastach roślin wyższych i glonów, w chromatoforach bakterii i sinic. Wyróżniono trzy ekipy barwników: chlorofile, karotenoidy i fikobiliny brunatnice.
Co znaczy Błona Surowicza:
Słownik występująca u kręgowców, wyściełająca różne części jam ciała i układu limfatycznego; 2) u owadów - jedna z błon płodowych mająca różną budowę i pochodzenie; 3) u kręgowców lądowych (gady, ptaki brunatnice.
Co znaczy Biosynteza Białek:
Słownik białka zachodzący w żywych komórkach w interfazie ( cykl życiowy komórki). B.b. wymaga sporych ilości energii. Bazuje na łączeniu aminokwasów w określonej kolejności i stworzeniu łańcucha brunatnice.
Co znaczy Bentos:
Słownik zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, zamieszkujących dno zbiorników wodnych. B. dzielimy na osiadły i ruchliwy i morski (między innymi otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie, ryby brunatnice.
Co znaczy Baldach:
Słownik kwiatostany brunatnice.
  • Dodano:
  • Autor: