bulwy definicja
Co to jest bulwy. Wyjaśnienie spichrzowe roślin, silnie skrócone i zgrubiałe, powstające z.

Czy przydatne?

Co to jest bulwy

Co oznacza BULWY: podziemne organy spichrzowe roślin, silnie skrócone i zgrubiałe, powstające z przekształconych pędów (najczęściej) albo korzeni. B. są bardzo nietrwałe (jeden sezon wegetacyjny). Służą do rozmnażania wegetatywnego, u niektórych roślin są utworami przetrwalnikowymi. Przykładami są b. ziemniaka i kalarepy (b. pędowe) i b. dalii (b. korzeniowa)

Czym jest bulwy znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Biocenoza:
Słownik występujących w określonym środowisku, tworzących pod względem funkcjonalnym wyraźną całość mającą charakterystyczną strukturę troficzną i określony model przepływu energii, a co za tym idzie bulwy.
Co znaczy Biogeneza:
Słownik powstawania materii żywej z martwej w sposób samorzutny, w toku ewolucji chemicznej. Do XIX w. istniało kilka hipotez tłumaczących jej przebieg. Przyjmowano, iż świat jest rezultatem jednorazowego bulwy.
Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 bulwy.
Co znaczy Biochemia:
Słownik edukacja traktująca o strukturze chemicznej i przemianie materii i energii organizmów żywych bulwy.
Co znaczy Bakterie Celuloityczne:
Słownik bakterie występujące w żołądku (w żwaczu) zwierząt przeżuwających, rozkładające dzięki enzymów celulozę na składniki prostsze używane poprzez organizm. Do b.c. należą Ruminobacter i Ruminococcus bulwy.
  • Dodano:
  • Autor: