celuloza definicja
Co to jest celuloza. Wyjaśnienie budowie łańcuchowej zbudowany z 3-10 tys. cząsteczek b-D-glukozy.

Czy przydatne?

Co to jest celuloza

Co oznacza CELULOZA: wielocukier o budowie łańcuchowej zbudowany z 3-10 tys. cząsteczek b-D-glukozy połączonych wiązaniami glikozydowymi. Występuje raczej w roślinach, budując ścianę komórkową. Cząsteczki c. ułożone w równoległe związki tworzą mikrofibryle. Około 400 mikrofibryli tworzy grubsze wiązki - makrofibryle. C. nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym ssaków, wyjątek stanowią przeżuwacze

Czym jest celuloza znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Celoma:
Słownik powstająca w końcowym okresie gastrulacji. Powstaje poprzez rozsunięcie komórek pramezodermalnych ( schizocelia) albo z jamy prajelita w formie parzystych worków celomatycznych, uwypukleń entodermy celuloza co znaczy.
Co znaczy Ciśnienie Osmotyczne:
Słownik równoważy osmotyczne przenikanie wody do roztworu o większym stężeniu ( osmoza). C.o. wyraża się w atmosferach albo mol/l i jest miarą siły, z jaką roztwór ssie wodę. Jednomolarny roztwór dowolnej celuloza krzyżówka.
Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik proteolityczny należący do endopeptydaz, wytwarzany poprzez trzustkę, występujący w formie nieczynnej jako chymotrypsynogen. Trypsyna uczynnia chymotrypsynogen, przemieniając go w ch., i wspólnie z celuloza co to jest.
Co znaczy Cystyna:
Słownik aminokwasy celuloza słownik.
Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych celuloza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: