cerkaria definicja
Co to jest cerkaria. Wyjaśnienie larwa) przywr (Trematoda). Rozwija się ze sporocysty albo redii w.

Czy przydatne?

Co to jest cerkaria

Co oznacza CERKARIA: stadium rozwojowe (larwa) przywr (Trematoda). Rozwija się ze sporocysty albo redii w ciele żywiciela pośredniego, którym u motylicy wątrobowej (Fasciola hepatica) jest ślimak błotniarka moczarowa (Galba truncatula). Po wydostaniu się z niego pływa swobodnie w wodzie. Do ciała żywiciela ostatecznego c. dostaje się biernie, poprzez połknięcie, albo czynnie, poprzez skórę. Z c. wskutek encystacji powstają metacerkarie, ostatnie stadium lar walne u przywr, o budowie zbliżonej do postaci dorosłej, z nierozwiniętymi gonadami

Czym jest cerkaria znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czerw:
Słownik beznoga larwa owadów o przeobrażeniu zupełnym, należących do muchówek (mucha domowa, giez bydlęcy) i błonkówek (mrówki, pszczoły cerkaria.
Co znaczy Cysta:
Słownik przetrwalników występujących u roślin i zwierząt zapadających w stan anabiozy, umożliwiających przetrwanie niekorzystnych warunków środowiska zewnętrznego; 2) w medycynie termin ten znaczy torbiel cerkaria.
Co znaczy Cysteina:
Słownik aminokwasy cerkaria.
Co znaczy Ciałko Żółte:
Słownik jajniku z pękniętego w momencie owulacji pęcherzyka Graafa, po zajściu samicy w ciążę, zanika dopiero po porodzie. Występuje u zwierząt żyworodnych, produkuje progesteron umożliwiający zagnieżdżenie cerkaria.
Co znaczy Chemotaksja:
Słownik taksje cerkaria.
  • Dodano:
  • Autor: