cerkaria definicja
Co to jest cerkaria. Wyjaśnienie larwa) przywr (Trematoda). Rozwija się ze sporocysty albo redii w.

Czy przydatne?

Co to jest cerkaria

Co oznacza CERKARIA: stadium rozwojowe (larwa) przywr (Trematoda). Rozwija się ze sporocysty albo redii w ciele żywiciela pośredniego, którym u motylicy wątrobowej (Fasciola hepatica) jest ślimak błotniarka moczarowa (Galba truncatula). Po wydostaniu się z niego pływa swobodnie w wodzie. Do ciała żywiciela ostatecznego c. dostaje się biernie, poprzez połknięcie, albo czynnie, poprzez skórę. Z c. wskutek encystacji powstają metacerkarie, ostatnie stadium lar walne u przywr, o budowie zbliżonej do postaci dorosłej, z nierozwiniętymi gonadami

Czym jest cerkaria znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czynnik Oporności:
Słownik czynnik R cerkaria co znaczy.
Co znaczy Cuvier Georges:
Słownik zajmował się anatomią porównawczą zwierząt; wykrył tak zwany zasadę korelacji, dzięki której mógł rekonstruować organizmy ze szczątków kopalnych; twórca paleozoologii. Nie uznawał ewolucyjnych cerkaria krzyżówka.
Co znaczy Ciałka Meissnera:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Występują w skórze właściwej ssaków. Są kształtu jajowatego, z zewnątrz otoczone łącznotkankową torebką. Wewnątrz c.M. leżą blaszkowate komórki owinięte włóknami cerkaria co to jest.
Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik proteolityczny należący do endopeptydaz, wytwarzany poprzez trzustkę, występujący w formie nieczynnej jako chymotrypsynogen. Trypsyna uczynnia chymotrypsynogen, przemieniając go w ch., i wspólnie z cerkaria słownik.
Co znaczy Crick Francis Harry Compton:
Słownik z angielskiego: genetyk i biochemik. Razem z J.D. Watsonem odkrył strukturę przestrzenną DNA (1954); wprowadził definicja kodonu w 1962; nagrodzony Nagrodą Nobla (z J.D. Watsonem i M.H.F. Wilkinsonem cerkaria czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: