chloroplasty definicja
Co to jest chloroplasty. Wyjaśnienie plastydy biorące udział w procesie fotosyntezy. Powstają z.

Czy przydatne?

Co to jest chloroplasty

Co oznacza CHLOROPLASTY: ciałka zieleni, plastydy biorące udział w procesie fotosyntezy. Powstają z proplastydów. Ch. roślin wyższych mają kształt soczewkowaty, otoczone są dwiema membranami plazmatycznymi. Wewnątrz znajduje się stroma - bezbarwna substancja białkowa, gdzie zanurzony jest mechanizm błon lipoproteinowych, tak zwany mechanizm lamellarny. To jest warstwowy układ membran tworzących tylakoidy gran i tylakoidy stromy. W ch. bezgranowych tylakoidy mają spore rozmiary i przechodzą poprzez cały ch., tworząc mniej albo bardziej zwarte kompleksy. W ch. granowych znajdują się tylakoidy gran i połączone z nimi tylakoidy stromy. (Ryc. 8) Cząsteczki chlorofilu są wbudowane w membrany tylakoidów, gdzie przebiegają reakcje stanowiące fazę świetlną fotosyntezy, w stromie z kolei zachodzi etap ciemna, niezależna od światła. w stromie spotykamy także ziarna skrobi asymilacyjnej. Ch. mają własny aparat genetyczny, w stromie wykryto obecność DNA ( kwas dezoksyrybonukleinowy), rRNA, tRNA i mRNA ( kwas rybonukleinowy). Największe ch., tak zwany megaplasty, występują u glonów, niektórych mszaków i paprotników

Czym jest chloroplasty znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych chloroplasty co znaczy.
Co znaczy Chromosomy:
Słownik będące podstawowymi składnikami jądra komórkowego. Zawierają DNA, białka histonowe i niehistonowe. Liczba, rozmiar i kształt ch. są stałe dla danego gatunku (kariotyp). Cechy morfologiczne ch. bada chloroplasty krzyżówka.
Co znaczy Ciałka Pozaskrzelowe:
Słownik wydzielania wewnętrznego żuchwowców (Gnathostomata) produkujące kalcytoninę. U ryb, płazów, gadów i ptaków c.p. mają postać małych narządów, z kolei u ssaków są rozproszone pomiędzy pęcherzykami chloroplasty co to jest.
Co znaczy Centriola:
Słownik będący homologiem ciałka podstawowego. Otoczka zewnętrzna zbudowana jest z dziewięciu grup tubul ułożonych w krąg. Każda ekipa zawiera trzy tubule (dwa - w rzęsce); trójki te dają układ promieni chloroplasty słownik.
Co znaczy Chrząstka:
Słownik tkanka chrzęstna chloroplasty czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: