chloroza definicja
Co to jest chloroza. Wyjaśnienie spowodowany całkowitym albo częściowym brakiem syntezy chlorofilu.

Czy przydatne?

Co to jest chloroza

Co oznacza CHLOROZA: anormalny stan spowodowany całkowitym albo częściowym brakiem syntezy chlorofilu. Ch. objawia się żółknięciem liści, jasnymi plamami albo paskami. Synteza chlorofilu może być blokowana poprzez czynniki genetyczne, brak światła, tlenu i pierwiastków, takich jak azot, magnez, żelazo, mangan, miedź i cynk, które są konieczne w reakcjach prowadzących do syntezy chlorofilu. Ch. jest pierwszym symptomem zaburzeń w metabolizmie rośliny

Czym jest chloroza znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciałka Meissnera:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Występują w skórze właściwej ssaków. Są kształtu jajowatego, z zewnątrz otoczone łącznotkankową torebką. Wewnątrz c.M. leżą blaszkowate komórki owinięte włóknami chloroza co znaczy.
Co znaczy Cysteina:
Słownik aminokwasy chloroza krzyżówka.
Co znaczy Chemia Biologiczna:
Słownik biochemia chloroza co to jest.
Co znaczy Cebula:
Słownik roślinny, którego kluczową część stanowią przekształcone liście. Jest organem przetrwalnikowym i spichrzowym (magazynuje cukry) i służy do rozmnażania wegetatywnego (rośliny jednoliścienne - tulipany chloroza słownik.
Co znaczy Cecha:
Słownik cecha możliwa do zaobserwowania, charakterystyczna dla danego osobnika, uwarunkowana częściowo genetycznie, częściowo poprzez wpływ czynników środowiskowych chloroza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: