cholesterol definicja
Co to jest cholesterol. Wyjaśnienie ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla.

Czy przydatne?

Co to jest cholesterol

Co oznacza CHOLESTEROL: endogenny związek z ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla zwierząt. Występuje we wszystkich komórkach w formie wolnej albo związany estrowo z kwasem tłuszczowym. Jest nierozpuszczalny w wodzie, bierze udział w budowie błony komórkowej, jest składnikiem otoczki mielinowej włókien nerwowych. Nadmiar ch. odkłada się w ścianach naczyń krwionośnych (miażdżyca), może także tworzyć złogi w formie kamieni żółciowych

Czym jest cholesterol znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czuwanie:
Słownik sen cholesterol co znaczy.
Co znaczy Ciśnienie Selekcyjne:
Słownik presja selekcyjna cholesterol krzyżówka.
Co znaczy Ciałka Pozaskrzelowe:
Słownik wydzielania wewnętrznego żuchwowców (Gnathostomata) produkujące kalcytoninę. U ryb, płazów, gadów i ptaków c.p. mają postać małych narządów, z kolei u ssaków są rozproszone pomiędzy pęcherzykami cholesterol co to jest.
Co znaczy Czynniki Biotyczne:
Słownik żywe składniki środowiska (rośliny, zwierzęta, człowiek) wywierające bezpośredni wpływ na siebie wzajemnie ( konkurencja, symbioza, pasożytnictwo, drapieżnictwo, łańcuch pokarmowy) i na środowisko cholesterol słownik.
Co znaczy Cecha:
Słownik cecha możliwa do zaobserwowania, charakterystyczna dla danego osobnika, uwarunkowana częściowo genetycznie, częściowo poprzez wpływ czynników środowiskowych cholesterol czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: