cholesterol definicja
Co to jest cholesterol. Wyjaśnienie ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla.

Czy przydatne?

Co to jest cholesterol

Co oznacza CHOLESTEROL: endogenny związek z ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla zwierząt. Występuje we wszystkich komórkach w formie wolnej albo związany estrowo z kwasem tłuszczowym. Jest nierozpuszczalny w wodzie, bierze udział w budowie błony komórkowej, jest składnikiem otoczki mielinowej włókien nerwowych. Nadmiar ch. odkłada się w ścianach naczyń krwionośnych (miażdżyca), może także tworzyć złogi w formie kamieni żółciowych

Czym jest cholesterol znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cytodyferencjacja:
Słownik różnicowanie komórkowe cholesterol.
Co znaczy Ciałko Żółte:
Słownik jajniku z pękniętego w momencie owulacji pęcherzyka Graafa, po zajściu samicy w ciążę, zanika dopiero po porodzie. Występuje u zwierząt żyworodnych, produkuje progesteron umożliwiający zagnieżdżenie cholesterol.
Co znaczy Cecha:
Słownik cecha możliwa do zaobserwowania, charakterystyczna dla danego osobnika, uwarunkowana częściowo genetycznie, częściowo poprzez wpływ czynników środowiskowych cholesterol.
Co znaczy Czynniki Biogenetyczne:
Słownik o składzie i rozmieszczeniu organizmów na kuli ziemskiej; powiązane są z przebiegiem mechanizmów ewolucyjnych, gdzie powstawały różne gatunki, i z tworzeniem się nowych jednostek systematycznych cholesterol.
Co znaczy Chemia Biologiczna:
Słownik biochemia cholesterol.
  • Dodano:
  • Autor: