chromoplasty definicja
Co to jest chromoplasty. Wyjaśnienie wrzecionowate plastydy nieaktywne w procesach metabolicznych.

Czy przydatne?

Co to jest chromoplasty

Co oznacza CHROMOPLASTY: kuliste albo wrzecionowate plastydy nieaktywne w procesach metabolicznych. Zawierają karoteny i ksantofile (krystaliczne albo rozpuszczone w tłuszczach), nadają częściom roślin zabarwienie żółtopomarańczowe. Powstają najczęściej z chloroplastów w dojrzewających owocach i starzejących się liściach

Czym jest chromoplasty znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cecha:
Słownik cecha możliwa do zaobserwowania, charakterystyczna dla danego osobnika, uwarunkowana częściowo genetycznie, częściowo poprzez wpływ czynników środowiskowych chromoplasty.
Co znaczy Cytokineza:
Słownik mechanizm podziału cytoplazmy, następujący w czasie podziału komórki, po podziale jądra komórkowego chromoplasty.
Co znaczy Cytoplazma:
Słownik wyłączeniem jądra komórkowego. Należą do niej cytoplazma podstawowa i organelle komórkowe. Zewnętrzna warstwa c., leżąca pod błoną komórkową, nosi nazwę ektoplazmy. Jest bardziej przejrzysta od chromoplasty.
Co znaczy Chromosomy Płci:
Słownik odmiennie wykształcona u samców i samic tego samego gatunku. U ludzi mężczyźni mają jeden chromosom X i jeden Y (XY - płeć heterogametyczna), a kobiety dwa chromosomy X (XX - płeć homogametyczna). Ch chromoplasty.
Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych chromoplasty.
  • Dodano:
  • Autor: