szczoteczkowe chromosomy definicja
Co to jest chromosomy szczoteczkowe. Wyjaśnienie oocytach płazów ogoniastych (Urodela), w stadium.

Czy przydatne?

Co to jest chromosomy szczoteczkowe

Co oznacza CHROMOSOMY SZCZOTECZKOWE: występują w oocytach płazów ogoniastych (Urodela), w stadium diplotenu I podziału mejotycznego, w okresie wytwarzania żółtka. Ch.sz. są dłuższe od politenicznych, ich przyrost jest następstwem zwiększania się chromonem. Osiowa część zbudowana jest przynajmniej z czterech chromatyd, do których przyczepione są delikatne wyrostki boczne w kształcie pętli - nadaje im to wygląd szczoteczki

Czym jest chromosomy szczoteczkowe znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chelicery:
Słownik szczękoczułki chromosomy szczoteczkowe co znaczy.
Co znaczy Cykloza:
Słownik występujące u niektórych cudzożywnych pierwotniaków, na przykład orzęsków (Ciliata), opierające na krążeniu po stałym torze w cytoplazmie wakuoli pokarmowych. Wodniczki wypełnione są pokarmem, który chromosomy szczoteczkowe krzyżówka.
Co znaczy C-RH:
Słownik hormony zwierzęce chromosomy szczoteczkowe co to jest.
Co znaczy Ciałka Krausego:
Słownik ekipy termoreceptorów - receptory zimna. Zbudowane są z kłębka włókien czuciowych otoczonych torebką łącznotkankową. Leżą w skórze właściwej, obecne w niemal wszystkich okolicach ciała. U ludzi chromosomy szczoteczkowe słownik.
Co znaczy Chromosomowa Teoria Dziedziczności:
Słownik systemy dziedziczenia, powstała wskutek badań Morgana T.H. Wg tej teorii geny zajmują ściśle określone miejsca w chromosomie (locus, l.mn.: loci) i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W chromosomy szczoteczkowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: