krausego ciałka definicja
Co to jest ciałka Krausego. Wyjaśnienie ekipy termoreceptorów - receptory zimna. Zbudowane są z.

Czy przydatne?

Co to jest ciałka Krausego

Co oznacza CIAŁKA KRAUSEGO: ciałka zmysłowe z ekipy termoreceptorów - receptory zimna. Zbudowane są z kłębka włókien czuciowych otoczonych torebką łącznotkankową. Leżą w skórze właściwej, obecne w niemal wszystkich okolicach ciała. U ludzi liczba tak zwany punktów zimna tworzonych poprzez c.K. waha się od 150 tys. do 300 tys

Czym jest ciałka Krausego znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik proteolityczny należący do endopeptydaz, wytwarzany poprzez trzustkę, występujący w formie nieczynnej jako chymotrypsynogen. Trypsyna uczynnia chymotrypsynogen, przemieniając go w ch., i wspólnie z ciałka krausego co to jest.
Co znaczy Chłonka:
Słownik układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi zawierającym wydaliny komórek. Organizm w stanie głodu posiada ch. przezroczystą albo lekko opalizującą; po pobraniu pokarmu ch ciałka krausego definicja.
Co znaczy Chemonastie:
Słownik nastie ciałka krausego co znaczy.
Co znaczy Czepiec:
Słownik żołądek ciałka krausego słownik.
Co znaczy Ciałko Kierunkowe:
Słownik procesie oogenezy przez oddzielenie się od oocytu wskutek I podziału mejotycznego. W momencie II podziału mejotycznego oddziela się drugie ciałko kierunkowe, a pierwsze regularnie ulega podziałowi ciałka krausego znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: