merkla ciałka definicja
Co to jest ciałka Merkla. Wyjaśnienie ekipy receptorów dotyku i nacisku. Zakończenia rozgałęzionych.

Czy przydatne?

Co to jest ciałka Merkla

Co oznacza CIAŁKA MERKLA: ciałka zmysłowe z ekipy receptorów dotyku i nacisku. Zakończenia rozgałęzionych włókien nerwowych tworzących c.M. są silnie spłaszczone i kontaktują się z podstawami komórek zmysłowo-gruczołowych. C.M. charakterystyczne są dla ptaków i ssaków. U ptaków występują w dziobie, w błonie śluzowej jamy gębowej i w skórze różnych partii ciała. U ssaków zlokalizowane są najczęściej w okolicach otworu gębowego i nozdrzy, w sutkach, w pochewkach włosów zatokowych. W skórze ludzi występuje około 500 tys. punktów dotyku i nacisku tworzonych poprzez c.M

Czym jest ciałka Merkla znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cykl Calvina:
Słownik fotosynteza ciałka merkla co znaczy.
Co znaczy Czynnik Oporności:
Słownik czynnik R ciałka merkla krzyżówka.
Co znaczy Chemosynteza:
Słownik związków organicznych, gdzie źródłem energii są reakcje utleniania substancji nieorganicznych gleby (amoniak, siarkowodór, Fe2+). Umiejętność do ch. wykazują bakterie nitryfikacyjne, bakterie ciałka merkla co to jest.
Co znaczy Chloroza:
Słownik spowodowany całkowitym albo częściowym brakiem syntezy chlorofilu. Ch. objawia się żółknięciem liści, jasnymi plamami albo paskami. Synteza chlorofilu może być blokowana poprzez czynniki genetyczne ciałka merkla słownik.
Co znaczy Cytodyferencjacja:
Słownik różnicowanie komórkowe ciałka merkla czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: