pozaskrzelowe ciałka definicja
Co to jest ciałka pozaskrzelowe. Wyjaśnienie wydzielania wewnętrznego żuchwowców (Gnathostomata.

Czy przydatne?

Co to jest ciałka pozaskrzelowe

Co oznacza CIAŁKA POZASKRZELOWE: gruczoły wydzielania wewnętrznego żuchwowców (Gnathostomata) produkujące kalcytoninę. U ryb, płazów, gadów i ptaków c.p. mają postać małych narządów, z kolei u ssaków są rozproszone pomiędzy pęcherzykami tarczycy i noszą nazwę komórek parafolikularnych albo komórek C

Czym jest ciałka pozaskrzelowe znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Choroba Popromienna:
Słownik molekularnej struktury kwasów nukleinowych organizmów żywych, wywołane działaniem promieni jonizujących. Promieniowanie to największe uszkodzenia wywołuje w mitotycznie czynnych tkankach (raczej w ciałka pozaskrzelowe co znaczy.
Co znaczy Czwartorzęd:
Słownik ery i okresy geologiczne ciałka pozaskrzelowe krzyżówka.
Co znaczy Czynniki Biotyczne:
Słownik żywe składniki środowiska (rośliny, zwierzęta, człowiek) wywierające bezpośredni wpływ na siebie wzajemnie ( konkurencja, symbioza, pasożytnictwo, drapieżnictwo, łańcuch pokarmowy) i na środowisko ciałka pozaskrzelowe co to jest.
Co znaczy Chityna:
Słownik polisacharydów obojętnych, zawiera wyłącznie acetyloglukozoaminę. Nie rozpuszcza się w wodzie, rozpuszczalnikach organicznych i zasadach. Jest substancją podporową, wchodzi w skład szkieletu ciałka pozaskrzelowe słownik.
Co znaczy Ciśnienie Osmotyczne:
Słownik równoważy osmotyczne przenikanie wody do roztworu o większym stężeniu ( osmoza). C.o. wyraża się w atmosferach albo mol/l i jest miarą siły, z jaką roztwór ssie wodę. Jednomolarny roztwór dowolnej ciałka pozaskrzelowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: