ruffiniego ciałka definicja
Co to jest ciałka Ruffiniego. Wyjaśnienie ekipy termoreceptorów - receptory ciepła. Tworzą je.

Czy przydatne?

Co to jest ciałka Ruffiniego

Co oznacza CIAŁKA RUFFINIEGO: ciałka zmysłowe z ekipy termoreceptorów - receptory ciepła. Tworzą je sploty bezrdzennych włókien nerwowych otoczonych torebką łącznotkankową. Osadzone są w skórze właściwej. Najlepiej rozwinięte c.R. występują u węży z rodz. grzechotników (Crotalidae) i dusicieli (Boidae). U przedstawicieli obu grup pozwalają na bezbłędną lokalizację ofiar, do których należą kręgowce stałocieplne. U grzechotników rejestrują zmiany temperatury w dziedzinie 0,003C, u dusicieli reagują na różnice rzędu 0,26C. U ludzi liczba tak zwany punktów ciepła tworzonych poprzez c.R. waha się od 16 tys. do 30 tys

Czym jest ciałka Ruffiniego znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chemotropizm:
Słownik tropizmy ciałka ruffiniego.
Co znaczy Człowiek Zręczny:
Słownik antropogeneza ciałka ruffiniego.
Co znaczy Chromatofory:
Słownik zawierające w cytoplazmie ziarna pigmentu. Ch. występują w skórze zwierząt bezkręgowych, a u zwierząt kręgowych w skórze właściwej, w otrzewnej, w oku i in. narządach. Zmiana barwy zależy od ciałka ruffiniego.
Co znaczy Cykl Krebsa:
Słownik cukrów, tłuszczów i białek, którego bezpośrednim wytworem jest czynny octan, a więc acetylo-koenzym A, złączający fundamentalne mechanizmy metaboliczne zachodzące w komórce. Acetylo-koenzym A zostaje ciałka ruffiniego.
Co znaczy Chromosomy Politeniczne:
Słownik gruczołach ślinowych larw muchówek. Ich wielkie rozmiary są rezultatem następnych replikacji i podziałów pojedynczych chromatyd ( endomitoza). Chromatydy chromosomów homologicznych ściśle do siebie ciałka ruffiniego.
  • Dodano:
  • Autor: