ruffiniego ciałka definicja
Co to jest ciałka Ruffiniego. Wyjaśnienie ekipy termoreceptorów - receptory ciepła. Tworzą je.

Czy przydatne?

Co to jest ciałka Ruffiniego

Co oznacza CIAŁKA RUFFINIEGO: ciałka zmysłowe z ekipy termoreceptorów - receptory ciepła. Tworzą je sploty bezrdzennych włókien nerwowych otoczonych torebką łącznotkankową. Osadzone są w skórze właściwej. Najlepiej rozwinięte c.R. występują u węży z rodz. grzechotników (Crotalidae) i dusicieli (Boidae). U przedstawicieli obu grup pozwalają na bezbłędną lokalizację ofiar, do których należą kręgowce stałocieplne. U grzechotników rejestrują zmiany temperatury w dziedzinie 0,003C, u dusicieli reagują na różnice rzędu 0,26C. U ludzi liczba tak zwany punktów ciepła tworzonych poprzez c.R. waha się od 16 tys. do 30 tys

Czym jest ciałka Ruffiniego znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciałko Poronne:
Słownik ciałko kierunkowe ciałka ruffiniego co znaczy.
Co znaczy Człowiekowate:
Słownik naczelnych, do której należy człowiek współczesny (Homo sapiens) i kopalne gatunki człowieka. Cz. są spokrewnione z rodziną małp człekokształtnych (Pongidae). Najstarszą metodą kopalną uważaną za ciałka ruffiniego krzyżówka.
Co znaczy Czwartorzęd:
Słownik ery i okresy geologiczne ciałka ruffiniego co to jest.
Co znaczy Cholesterol:
Słownik ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla zwierząt. Występuje we wszystkich komórkach w formie wolnej albo związany estrowo z kwasem tłuszczowym. Jest nierozpuszczalny w wodzie ciałka ruffiniego słownik.
Co znaczy Cytodyferencjacja:
Słownik różnicowanie komórkowe ciałka ruffiniego czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: